Zveme vás do jarní Kadaně

21. února 2021 | | | | | |

Někdo má možná pocit, že když není možné pořádat velké kulturní akce, tak v Kadani zahálíme. Opak je ale pravdou. Snažíme se stále vymýšlet, čím oslovit naše věrné.A protože ve zdravém těle je zdravý duch a ten je v dnešní těžké době potřeba, připravili jsme pro Vás ve spolupráci s naší půjčovnou elektrokol vyjížďky na elektrokolech s průvodcem. Poprvé jsme si tento projekt vyzkoušeli mezi vánočními svátky, sportovní nadšenci vyjeli a rozhýbali svá vánočně ukolébaná těla ve dvou termínech. Z projížďky se vrátili nadšení a plní energie. Letos chceme z vyjížděk udělat pravidelnou záležitost. Od února do března jsou vypsané víkendové termíny a zájemci se mohou hlásit prostřednictvím on-line formuláře.

A co Vás na takové vyjížďce čeká? V určenou dobu se setkáte u naší půjčovny s průvodcem, vyřídí se formality jako podpis náležitých dokumentů a pak se již vybere vhodné elektrokolo. Průvodce ve všem ochotně poradí, začátečníky seznámí s jeho fungováním a pak společně vyberete vhodnou trasu. Tras máme v zásobě několik, vždy se ale přihlíží na složení skupiny, vybírá se podle zkušeností a zdatnosti účastníků.

Pro cyklisty z Kadaně, kteří znají dobře své město jsou vhodné spíše trasy po okolí, pro návštěvníky odjinud taková trasa zahrne i to nejzajímavější z našeho krásného města.

Jeden takový okruh po okolí Kadaně zahrnuje stolovou horu Úhošť se zajímavými výhledy, jako je například ten se sochou významného kadaňského výtvarníka Herberta Kiszy. Tato trasa pokračuje na vyhlídku Dubový vrch přes Zvoníčkov a Úhošťany. Dále směrem ke křížům Kolina, o jejichž původu vypráví několik pověstí, o kterých se můžete dočíst v knize od Petra Hlaváčka. Posléze na vyhlídkové místo Kolina. Přes Hradec a Želinu s jejím krásným kostelíkem se dostaneme podél řeky zpět do Kadaně.

V samotném městě je vždy co obdivovat. Z centra se můžeme přes náměstí s jeho bílou radniční věží vydat kolem hradu dolů na Nábřeží Maxipsa Fíka. Cestou kolem řeky míjíme několik uměleckých počinů. Od kovové sochy Maxipsa Fíka, přes repliku orloje ze Staroměstkého náměstí od sochaře Karla Melouna až k pískovcovému sousoší Fíka s Ájou. Neobyčejná visutá lávka Víta Brandy nás vyvede na kadaňský stupeň, kde se nad námi tyčí františkánský klášter. Odtamtud se můžeme vydat na Svatý vrch s jeho rozhlednou a pokračovat dolů, zpátky do města křížovou cestou ve Smetanových sadech. Projedeme Mikulovickou branou a jsme zpět u Turistického informačního centra, kde odevzdáme elektrokola a můžeme si zakoupit něco na památku.

Věříme, že Vás náš nový projekt zaujme a společně s námi přijedete šlápnout do pedálů.

Informace a podrobnosti o konání vyjížděk nalezenete na www.kultura-kadan.cz

Formulář pro přihlášení na vyjížďku:

Cyklovyjížďka kolem Kadaně Kulturní zařízení Kadaň (kultura-kadan.cz)