Za dveřmi je VESUF 2023

17. července 2023 | | | | |

Erupci dobré muziky, nálady, chutných piv a skvělých lidí přinese letošní VESUF už za pár dní. Kdo jste na VESUFu už byli, víte, jaké to bude, kdo jste ještě na…

Erupci dobré muziky, nálady, chutných piv a skvělých lidí přinese letošní VESUF už za pár dní. Kdo jste na VESUFu už byli, víte, jaké to bude, kdo jste ještě na Pastýřskou louku mezi Velenovem a Suchým v době VESUFu nepřijeli, měli byste se chystat.

Jako každý rok, budeme tam i my, tedy naše redakce, která si nemůže ani letos, díky svému lokálnímu patriotizmu, odpustit aspoň pár slov.

Proč jezdím na VESUF, ačkoliv nejsem zrovna znalec současné muziky? Sice jsem „zakrněl“ někde u klasického bigbítu, moderní muzikály jsem nějak nepobral a současný popík mě spíš irituje, ale vím, že VESUF zatím vždycky dokázal namíchat hudební koktejl, ze kterého si každý může vybrat svoji vrstvičku.

A ve chvílích, kdy na pódiu hopsá nebo rachotí, někdo, koho nemusíte, projděte se kolem pivovarnických stánků a degustujte, ochutnávejte, hodnoťte a pokud možno, neopíjejte se. I když…. malé letní opojení dobrým pivem a muzikou nemusí být k zahození.

Co by byl festival bez hlavní hvězdy?

Kdo to bude letos? Pro mnohé určitě kultivovaný a melodický Čechomor, to je hudba, která nemůže snad nikoho popudit, pokud nakonec všechny nenadchne. Ostatně, jejich produkce je vždycky víc než milá a svádivá.

A co takové Buty? Legenda, před kterou se rád skloní i vyznavači Wágnera, Nebo ne? I když si myslím, že naopak, tedy že by se skalní „Wágnerovci“ davově přidali k náladám, které Buty umí vyvolat, je poměrně nepravděpodobné. Ale kdo jsme, abychom předem soudili. Přijeďte a posuďte sami, ať už k vašim oblíbeným hudebním dílům patří „Prodanka“, „Její pastorkyňa“ nebo Rhapsody in Blue. Třeba vás k novým hudebním prozřením přivedou rytmy Kreysonu, Monkey Business či Premier a dalších.

Nebude zapomenuto ani na nejmenší, kteří také mají svůj hudební vkus a rádi se baví. V sobotu od jedné po poledni do šesté večerní pro ně bude hrát, zpívat, tančit a legrácky páchat Maxim turbulenc. A k tomu spousta dobrot sladkých, studených i teplých, snad i dětské tvůrčí dílničky, které vloni zaujaly nejednu maminku.

Takže – vstupenky jsou stále ke koupi, dokonce on-line skrz www.smsticket – a není to žádná drahota.

Přijeďte se stanem, nějakým „bydlíkem, nebo jen tak se spacákem, budete vítaní po celé dva festivalové dny.

Tož tak.

Jen něco málo na konec – tento text není placená a ni jiná reklama, je to jen a jen moe radost z toho, VESUF žije příjemným a zdravým stylem pro všechny.

Kdyby se vám zachtělo naší redakci sdělit některé svoje vlastní zveřejnitelné dojmy a zážitky, kontakt na nás najdete na našich stránkách – volejte, pište SMS nebo e-mail, rádi vás vyslechneme.

www.vesuf.cz

Váš Laco

Použité fotografie jsou z archivu TRAVEL profi z festivalu VESUF 2022