Z kadaňského webu rovnou do kadaňské reality

20. července 2023 | | | | |

Jsou v Česku tisíce měst, městeček i obcí a každá z nich má svoje webové stránky – všechna ty povinné, úřední, někteří i turistické a kulturní. Mnohé stránky jsou přehlednější, v jiných…

Jsou v Česku tisíce měst, městeček i obcí a každá z nich má svoje webové stránky – všechna ty povinné, úřední, někteří i turistické a kulturní. Mnohé stránky jsou přehlednější, v jiných panuje lehký zmatek či zbytečná komplikovanost. Jsou ale i tací, kteří dokázali stvořit web, který je nejen funkční, přehledný a obsahově bohatý, ale také příjemného vzhledu svědčícím, že jak zadavatelé, tak tvůrci mají cit pro přirozenou krásu konkrétního města, obce i okolí a charakteru krajiny, historii nevyjímaje. Hledali byste následování hodný příklad, pak doporučujeme stránky Královského města Kadaně – www.kadan.eu, neboli „Oficiální turistické stránky města“.

Organicky, citlivě, a především velice příjemně zde najdete vše, co potřebujete vědět, kdy a proč se do města pod Krušnými Horami, na břehu kouzelné Ohře vypravit. Kadaňský oficiální turistický web je vynikající inspirací.

Nebojte se, popisovat je nebudeme. Spíš jej využijeme k tomu, k čemu byl vytvořen a k čemu dobře slouží.

K pozvání do Kadaně alespoň pro nejbližší prázdninové týdny:

Pozornosti laskavých čtenářů bych vřele doporučil nechat se nadchnout webovými „kapitolami“ KADAŇSKÁ NEJ a KADAŇ VČERA A DNES. Řekl bych, že celkem moudře a sebevědomě vás dovedou od „severu, který nekouše“ k architektuře, která má šmrnc až do města, které žije. To vše si pak obohatíte kolekcemi pohledů a fotografií Kadaně ve století devatenáctém, na začátku dvacátého, mezi dvěma světovými válkami i za té druhé, a nakonec i mezi lety 1948 až 1989. Pokud se z této kapitoly necháte přenést ještě na kadaňský facebook, a srovnáte si jak se změnila tvář Kadaně za poslední bezmála tři a půl desítky let, můžete se hned začít balit a vydat se odkudkoliv právě do Kadaně.

Nelitujte kilometrů ani času na cestu, nebudete zklamáni.

Zejména, pokud si ještě pořádně přečtete už avizovanou kapitolu KADAŇSKÁ NEJ, nebo i ty další – MĚSTO PŘÍBĚHŮ, KADAŇ HISTORICKÁ, nebo MĚSTO CYKLOSTEZEK.

Pozorně se dívejte a už na první fotografii najdete logo „ÍČKA“

Ale ty si zasluhují zvláštní pozornost – na další informace se můžete těšit už o nejbližším víkendu.

Tož, to by bylo pro dnešek všechno. Ale jen pro dnešek.

Vždyť nás ještě budou čekat: Sportovní zařízení Kadaň, Kulturní zařízení Kadaň, Turistické informační centrum Kadaň a celá Kadaň.

www.kultura-kadan.cz, www.sport-kadan.cz 

Turistické informační centrum

Jana Švermy 7
432 01 Kadaň
Tel.: 725 763 497, 474 319 550 
E-mail: infocentrum@kultura-kadan.cz
Facebook: TIC Kadaň