Vypněte televize a vzhůru na VESUF II

30. července 2022 | | | |

Je sobota po ránu a zase prší. Louka, kde jsme se včera do pozdního večera bavili u hudební produkce Fleretu, Olgy Lounové a Richarda Müllera dostává od časného rána co proto, ale to vůbec neznamená, že bychom už teď měli „stahovat kalhoty“, když se ještě furt dá věřit, že se počasí umoudří a dnes od poledne až do půlnoci bude, když ne tropická, tak aspoň kulturně a společensky hodnotná noc. Sobotní festivalový program slibuje hudební zážitky, které nijak nemůže poškodit ani prudký liják, natož poměrně něžný letní déšť.

Stačí si jen obléknout vhodné, pokud možno méně promokavé svršky a boty, do kterých neteče.  Popřípadě obuv, která je tak propustná, že co do ní vnikne, zase rychle odteče. Ale to už bude na vás.

A tak s vírou, že se všechno v dobré obrátí, a že pečlivý velenovský pan starosta má opravdu dobře připravenou dohodu s „vyšší mocí“, ať už si pod tímto výrazem představujeme cokoliv, a odpoledne se mlhy z lesů rozestoupí, mraky roztrhají a zasvítí i příjemně hřející slunce.

Nakonec – podívejte se, jak to vypadlo včera, kdy pršelo ještě při prvních akordech prvního hudebního vystoupení a pak se všechno v dobré obrátilo.

Bavili jsme se, koštovali piva, která tak dobře ladila s dobrotami masitými, sladkými i slanými. Třeba i z červeného stanu, kde se kromě tradičního párku v rohlíku musel tužit tým připravující mimořádně skvělé brambůrkové spirály.

Na konec není možné nepřidat ještě jednu velkou chválu: Letos je na VESUFu opravdu skvěle, co skvěle! Mimořádně dokonale postaráno o to, aby se nenudila ani nejmladší generace. Velenovská škola a školka se postarala o zábavu aktivní, kreativní, uměleckou a především hravou.

Ale o tom si ještě popovídáme zase dnes přímo na místě, na louce nad Velenovem, odkud, věřím, bude zase fantastický pohled na západ slunce. A sám nakonec, až se úplně setmí, se rozloučíme s letošním FESUFem u rybníka na závěrečné after párty.

To abychom se nejen těšili na další VESUF, ale abychom si uvědomili, jak je zde nádherně a že stojí za to do Velenova, na Suchý, do Valchova, na Kořenec, do Benešova a do lesů pod kopcem Skalky vypravili kdykoliv.

www.vesuf.cz