VESUF 2021 ve znamení šťastné sedmičky

1. srpna 2021 | | | |

Po roce a už po sedmé se na „Pastýřskou louku“ mezi Velenovem a Suchým vrací festival malých pivovarů, skvělé muziky, dobré pohody VESUF 2021. Sedmý ročník. To není tak málo. To už stojí za malou retrospektivu. Když pro nic jiného, tak proto, abyste si dobře naplánovali, co a kde budete dělat v pátek 13.a v sobotu 14. srpna 2021. A jak to všechno vzniklo?

Jak už to bývá. Když se sejde pár lidí, kteří se nebojí vymyslet a pak udělat dobrou věc. Dva starostové a jejich kamarádi, tedy starosta obce Velenov Jan Havelka a jeho kolega ve funkci v rekreační obci Suchý dali hlavy dohromady a VESUF – tedy Festival Velenov Suchý byl na světě.

18. července 2015 – První ročník: Hvězdou byla kapela Mňága a Žďorp, a záda jim v programu kryli kapely Medicimbal, Golden delicious, Roman Veverka, Pavel Helán a Jirka Zbožínek. Km ochutnávání byly pípy sedmi malých pivovarů. Počty návštěvníků se počítaly ve stovkách, ale nastartováno bylo a motory běžely. Lokace: Kemp Suchý – u rybníka.

18. července 2016 – Druhý ročník potvrdil oprávněnost celé akce. Partnerem festivalu se stal Středočeský kraj a opravdu významně přibylo malých pivovarů – už osmnáct a samozřejmě návštěvníků. Jejich počet byl vyjádřen čtyřciferným číslem. Jak by taky ne, když zlatým bodem programu byl Žlutý pes. Lokace – Kemp Suchý.

18. července 2017 – Do třetice všeho dobrého, jako fundament pro budoucnost. Ivan Mládek a jeho třeskutý humor verbální i hudební doplňovala Olga Lounová, Pink Revival a Třetí zuby. Opět přibylo všeho – dobré nálady, malých pivovarů a hlavně návštěvníků. To už byla na bíle dni otázka, zda dát VESUFU druhý den a větší prostor. No jasně!

18. a 14. července 2018 – Příprava už byla ve znamení přesunu na rozlehlou Pastýřskou louku, lehce svažitý zelený pažit s unikátními výhledy na západ, s perimetrem od Českomoravské vysočiny až po Malou Hanou. Na 6000 návštěvníků přilákaly Fratna Nedvěd, Jaroslav Uhlíř, Tomáš Klus – ten se ale na poslední chvíli roznemohl…., ale i tak to bylo úžasné: Děda Mládek Illegal Band, Together, Golden Delicious, Pink Revival a Karlovy hračky. A také nový partner – Fiat a jeho vozy – od malých až po velké. A piva bylo na výběr, že i zkušení degustátoři nevěděli, kam dřív-

18 a 13 července 2019 – Dva dny s rytmy, které přivezli Lake Malawi, Fleret i s paní Šulákovou, Supposrt Lesbiens, Poetika, Eddie Stoilow, Together, Queen Revival a Tomáš Klus – tentokrát zdráv a vesel. Poprvé se také podařilo dát VESUFu i charitativní rys – 60 000 korun se ve spolupráci s nadací Emil vybralo pro nevidomou  Barču. A počty návštěvníků – nechybělo moc do desítky tisíc. A pivovary? To už začínal být malý problém – zájemců bylo víc, než bylo možné uspokojit.

 2020 – ročníky poznamenaný „koroušem“! Ale co myslíte? Že VESUF nebyl? Ale byl a dokonce dvakrát – sice oba menší, protože nařízená pravidla se musí               dodržovat, ale bez debat úspěšné. Vrátil se na pláž u rybníka, trochu i zapršelo, ale co! Bavili jsme se dobře, bezvadně skvěle a zdravě. V naději, že za rok to bude lepší.

A bude!

VESUF posedmé, 13. a 14. srpna 2021 a opět na Pastýřské louce. A je na co se těšit. Po „koroušově“ půstu jsme natěšení nejen my, festivaloví fandové, ale i muzikanti a zpěváci. Tak si pamatujte; ještě jednou: 13. a 14. srpna 2021 se sejdeme na „place“ mezi Velenovem a Suchým, Drahanská vrchovina, okres Blansko, Jihomoravský kraj. A propos – nestálo by pro činovníky jihomoravského kraje za úvahu se přidat jako partner?

Na co se můžeme těšit:

Pátek 13. srpna od dvou dopoledne:

VOXEL, VERONA, SEBASTIAN, POETIKA – do cca tři čtvrtě na devět.

A pak to přijde: MIRO ŽBIRKA – MEKY

Po něm pak NO NAME a hodinu do půlnoci pojede DJ ROXTAR

Sobota 14. srpna 2021 od 12. 45 hodin:

VĚRA MARTINOVÁ, HOLKI, ROBIN MOOD, HODINY, BYSTRÍK BANDA a posední hodina bude patřit TUBLATANCE – to bude nářez!

K tomu dvacítka pivovarů s šedesátkou piv – sladších i hořkých, silných i méně silných, ale hlavně českých a výborných!!

Nikdo nebude strádat ani hlady. Kořeněné, slané, sladké, uzené, vařené, pečené i grilované, dietní i chutné, v porcích, o jaké si řeknete, zkrátka: co hrdlo ráčí.

Máte děti? Vezměte je sebou. Můžou zajít do výtvarných dílniček, fotokoutku, nebo se vyřádit na nafukovacích hradlech všeho druhu.

Ani letos nebude chybět charitativní stánek. Nechoďte pak kolem něj se sklopenýma očima a dejte průchod dobru ve vašem srdci.

VESUF 2021 a vůbec všichni lidé zde, na Moravě, v Čechách i ve Slezsku a vlastně kdekoliv na světě si zasluhujeme, abychom s nadějí v očích prožili dva dny společně. A taky s trochou touhy spolu mluvit, být v dobrém, nebát se si podat ruce a třeba nejen ruce a v neposlední řadě se tak postavit tomu, co nám předvádějí naši politici.

To zas bude erupce kultury a pohody!

Buďme všichni VESUF!

www.velenov.cz, www.vesuf.cz