UŽ ZA PÁR DNÍ BUDEME NA DOVOLENÉ

25. února 2024 | | | | | |

Vlastně budeme i nebudeme. Na dovolenkové vandrování od Šumavy k Beskydům je ještě brzy. Ale nastal správný čas na DOVOLENOU. Na veletrh DOVOLENÁ v Ostravě na Černé louce. Na tu DOVOLENOU, kterou…

Vlastně budeme i nebudeme. Na dovolenkové vandrování od Šumavy k Beskydům je ještě brzy. Ale nastal správný čas na DOVOLENOU. Na veletrh DOVOLENÁ v Ostravě na Černé louce. Na tu DOVOLENOU, kterou známe už skoro všichni. A kdo ještě na jednom z nejproduktivnějších veletrhů cestovního ruchu, a hlavně turistických radostí z celého Česka a přilehlého Slovenska i Polska nebyl, má opět tu jedinečnou možnost přijet.

První opravdový jarní víkend, tedy v pátek 1. a v sobotu 2. března 2024 budete všichni srdečně vítáni v pavilonu zaplněném stánky, expozicemi, a hlavně pestrou nabídkou turistických cílů a zážitků tradičních i úplně nových. Vše navíc  doplněno o program odborný i laický i o prezentace na veletržním pódiu. Chybět nebudou – jak už je na Černé louce dobrým zvykem –  ani ochutnávky krajových specialit. V tomto ohledu v posledních letech uměli nádherně a poutavě představit zejména regionální kuchaři ze sousedního Polska. Ale ani bratia Slováci neradi zůstávají ve stínu.

Takže se i letos máme na co těšit.

Přidáme tedy alespoň pár drobností pro malou inspiraci.

Kdo jiný by měl vévodit ostravskému veletrhu, než domácí Moravskoslezský kraj. Takže v jeho expozici najdete nejen Jeseníky, Beskydy, Poodří, Kravařsko, Jablunkovsko s Velkou Šancí a atraktivními zákoutími mikroregionu Górolsko Swoboda, ale i řadu novinek a mezi nimi také celou velkou kolekci cílů, které v průběhu let zpracoval tým jedné z nejproduktivnějších institucí  Moravskoslezského kraje, tým TECHNOTRASY.  Na mapě i v brožurách najdete místa, o kterých je dobře vědět a které je dobře navštěvovat. Mezi úplnými novinkami nebude chybět ještě stále se rozvíjející a rostoucí Krajina břidlice i úplně a zbrusu nové FUTUREUM. Další z objektů v Dolní oblasti Vítkovice, který se dočkal zasloužené pozornosti a skutečně mimořádně kreativní revitalizace a NÁPLNĚ! Jakkoliv dlouhé odstavce nedokáží popsat, co všechno TECHNOTRASA nabízí, skrývá a odhaluje. To musíte poznat na vlastní oči. To musíte poctivě prochodit.

Tak vzhůru na DOVOLENOU do Ostravy na Černou louku!

S Moravskoslezským krajem nám všem na Černé louce bude skvěle – ostatně jako vždy – držet krok s námi bude i kraj Plzeňský, další velký a srdnatě aktivní příznivec cestovního ruchu, turistiky a turistů.

Ovšem jak by mohla chybět Jižní Morava? Nebo Centrála CR z Hané, z Olomouckého kraje? O Východní Moravě – tedy Slovácku, Zlínsku a Luhačovicku, Kroměřížsku a Valašsku ani nemluvě. Ale hlasitě mluvit bychom měli mluvit třeba o Českém dědictví UNESCO, o České Kanadě a dalších a dalších.

Nabídka bude skutečně pestrá – zejména od našich severních polských sousedů. A nejen z blízkého příhraničí. Přijedou vystavovatelé až z Olsztyna, metropole Warmii-Mazur, nebudou chybět Katowice ani Wroclaw a se svojí porcí do veletržního mlýna přispěje i pražská kancelář Polské turistické organizace.

Těšit se můžete i na novinky, které přiveze JURA Krakowsko-Czenstochowska nebo Region Gron … tím však výčet samozřejmě zdaleka nekončí.

Nikoho bychom nechtěli opomenout, ale vyjmenovat všechny, to fakt nejde.

Sami se podívejte na www.dovolenaostrava.cz – tam najdete všechno, co potřebujete vědět.

To jediné, co se tam zatím nedovíte je, s čím do Ostravy na Černou louku, na Dovolenou přijedeme my.

 

Nebude toho málo, v našem stánku najdete informace třeba o hotelu Sladovna v Černé Hoře, o Pieninách a Goralském dvoře, zeptat se nás můžete na cokoliv – vždyť se o informace z turistického ranku staráme už 28 let.

A malou perlička na závěr – víte, co je VESUF? Tedy VELENOV-SUCHÝ FESTIVAL malých pivovarů a dobré muziky? Kde? Kdy? Všechno vám povíme přímo na veletrhu, a zeptat se můžete i v expozici Moravskoslezského kraje, kde bude k ochutnání zlatý mok z krnovského pivovaru Nachmelená opice – tradičního úspěšného účastníka VESUFu.

Tak tedy:

www.dovolenaostrava.cz

www.mstourism.cz

www.technotrasa.cz

www.severnimorava.travel