Turistickou sezonu příštího roku můžete zahájit už letos v listopadu

12. července 2023 | | | | | | | |

Kde? Na BVV v Brně, na veletrzích GO a REGIONTOUR 2023 S kým? Se všemi, kdo vám chtějí, a hlavně mají co nabídnout. Ať už v Čechách, na Moravě nebo ve Slezsku, a…

Kde?

Na BVV v Brně, na veletrzích GO a REGIONTOUR 2023

S kým?

Se všemi, kdo vám chtějí, a hlavně mají co nabídnout. Ať už v Čechách, na Moravě nebo ve Slezsku, a jistě i v blízkém nebo vzdálenějším zahraničí.

Kdy?

Od 2. do 5. listopadu 2023

V textu jsou použity fotografie z archivu BVV a TRAVEL profi z několika veletrhů po roce 2000.

Právě jste se dozvěděli několik základních informací o letošním ročníku veletrhů GO a REGIONTOUR. Veletrhů s dlouhou a dobrou tradicí, které více jak tři desítky let uměly uspokojovat značně vysoké a stále rostoucí nároky vystavovatelů i cestovatelské a turistické veřejnosti. Než se z dalšího textu dozvíte další důležité technické a organizační rady a pokyny, stojí za to připomenout ještě několik dalších neméně podstatných skutečností.

Máme za sebou několik let událostí, které neblaze ovlivnily snad všechny sféry našich životů, turistiku, cestovní ruch a související služby nevyjímaje. Jak už bývá ve zdravých společnostech dobrým zvykem, každá krize musí vést k novým kvalitám. Každý problém má řešení, které musí vést k pozitivním změnám v kvalitě. Jak známe z lidovějšího podání: Co mě nezabije, to mě posílí.

Pro veletrhy GO a REGIONTOUR byly uplynulé tři roky obdobím, ze kterého jsou připraveny opět vstoupit na turistickou scénu – ale s novým nábojem, lepším programem, atraktivnějšími službami a s novým elánem. Především pak s vámi všemi, s vystavovateli i s vámi, turistickou veřejností.

Na koho se mohou vystavovatelé těšit?

Manažerský a produkční tým Veletrhů Brno, a.s. už teď pracuje na tom, aby co nejlépe oslovil čtyři základní cílové skupiny návštěvníků.

  • Individuální cestovatelé.

Tak pěkně a zajímavě se nám podařilo vyfotografovat „šrumec“ na veletrhu REGIONTOUR z patra expozice Královéhradeckého kraje směrem ke kraji Moravskoslezskému. 

Zejména pro ně bude atraktivní nejen nabídka v expozicích českých, moravských a slezských krajů a destinací, ale i souběžně pořádaný veletrh CARAVANING BRNO. Zde bude možno najít bezpočet příležitostí ke kempování pod stanem, v karavanu i „pod širákem“. Najdete zde nejen nabídku konkrétních kempů, ale také všechno důležité, co musíte sbalit do batohu, krosny nebo karavanu, aby vás nezaskočilo počasí ani potřeba operativně řešit ohleduplné řešení života v přírodě. Snad o všem se budete moct poradit s odborníky znalými problematiku kempování a určitě i se zkušenými cestovateli.

  • Cykloturisté i motorkáři.

Jsme patrioti – tedy my z TRAVEL profi. Kořeny máme na Boskovicku a určitě by nejen nás potěšilo na duši a zahřálo u srdce, kdyby se Boskovicko opět zjevilo mezi vystavovateli. S Jihomoravským krajem? Nebo raději samostatně? Ale hlavně aktivně!  (REGIONTOUR 2004)

Neustále rostoucí rodina vyznavačů jednostopých vozidel motorových, elektrických i na lidský pohon ocení nejen nabídku expozice moderních karavanů a obytných automobilů, ale v klidu je nenechají ani vaše výzvy k návštěvě zajímavých, méně známých nebo úplně neznámých cílů mezi Aší a Hrčavou. Zájemci budou mít možnost se nejen ptát a radit se, ale určitě i veletržně výhodně nakoupit. Kdo by odolal veletržním slevám, které pro návštěvníky připraví nejen prodejci kol a vybavení, ale i poskytovatelé služeb v kempech, městech i obcích.

  • Senioři.

Naše redakce zatím ani jednou nevynechala účast na REGIONTOURU a věřte, že nás na BVV najdete i letos v listopadu.  (REGIONTOUR 2009)

Dávno už není pravdou, že senior je člověk vyznávající pohodlí, mísu buchet, pivo a tu a tam nějakou drobnou aktivitu na zahrádce.  Všichni přece víme, že senioři jsou jednou z nejefektivnějších skupin z celého turistického spektra. Nejen, že přese všechny aktuální potíže nejsou příliš chudí, ale jsou vitální, zvídaví, zdravě zvědaví, zkušení, znalí, a dokonce i vděční za každý nový turistický cíl, který ještě nepoznali. A navíc, většinou mají i mnohem více času než aktuální skupina turistů v produktivním věku. Je čas jim nabídnout hotový produkt – pobyt na víkend i na týden, výlet s přáteli, s rodinou nebo vnoučaty – fantazii vystavovatelů se meze nekladou. Jen je třeba se dobře připravit. Turista senior je po čertech náročný, ale za dobrý prožitek je ochoten i dobře zaplatit.

  • Žáci a studenti základních a středních škol.

Příbram patřívala k vystavovatelům, kteří uměli oslovit i mladou generaci – nejen skvělou muzikou. I dnešní mladí by si zasloužili vědět víc o historii hornictví a nejen hornictví pod Brdy.  (REGIONTOUR 2015)

Jsou-li dnešní senioři aktuálně významnou a aktivní skupinou turistů, pak školáci a studenti jsou tou nejperspektivnější.  S nimi je třeba trpělivě, moudře a s vtipem pracovat, nebát se ani nových informačních technologií, ale ani tradičních zdrojů – od map až po jakkoliv dobře literárně zpracované průvodce, katalogy nebo drobné publikace. Právě proto jsou žáci a středoškoláci cílovou skupinou, která bude mít na GO a REGIONTOURU 2023 své místo, budou pro ně připraveny programy informativní, zábavné, poučné i návodné.

  • Pestrý doprovodný program

Expozice Plzeňského kraje patřila vždy!!! k těm, kde se neustále něco dělo, i letos v listopadu přivezou to nejlepší ze své pokladnice nápadů a turistických pokladů. (REGIONTOUR 2015)

Každý z vystavovatelů má už nyní možnost si připravit nejen nabídku po stránce materiální, ale především obsahové tak, aby dokázal uspokojit i ty nejnáročnější. A hlavně aby uměl oslovit všechny, kteří by ještě váhali. Ukažte všem, že ve vašem kraji, destinaci, městě nebo obci jsou cestičky, kudy turisté ještě nešli. Že máte skvosty, které zatím zůstávaly skryté široké veřejnosti, ale které vy sami dobře znáte a máte je rádi.

Možnosti doprovodného programu budou letos otevřeny i pro hoteliéry, podnikatele v gastronomii, tvůrce a držitele receptur tradičních regionálních gastrospecialit, ovšem i provozovatele wellness a lázeňství, producenty kulturních událostí, držitele folklorních tradic.

Přijeďte a uspořádejte malý kurz Odzemku, zkuste někoho naučit „cifrovat“, oslovte zájemce o malý a veřejný kurz přípravy třeba prvoválečného „grenadýrmarše“ – že nevíte, co to je? Inu – na veletrzích GO a REGIONTOUR se to, a nejen to pravděpodobně dozvíte.

  • Profesionálové.

Galerie fotografií z REGIONTOURU 2013 

Cestovní ruch je obor. Kdysi kdosi vymyslel, že je to dokonce „průmysl cestovního ruchu“ – to tedy nebylo moc šťastné, nicméně je to obor manažerský, vyžadující mimořádné schopnosti organizační, fantazii, ale i dobré počty, správný odhad a jasná pravidla. Proto i na veletrzích GO a REGIONTOUR bude prostor pro debaty, diskuze a jednání na tak dlouholetá a vážná témata, jako je financování oboru, stále chybějící zákon o cestovním ruchu, o kvalitě práce institucí a organizací, které mají k oboru co říci jak z hlediska celkové strategie a udržitelnosti, tak i z pohledu postupné digitalizace. Připravuje se i konference pro zástupce základních a středních škol – a to by mohlo být opravdu mimořádně zajímavé!!!

Rezervujte si výstavní plochu do poloviny září

Pro vystavovatele, kteří se k účasti na veletrzích cestovního ruchu GO a REGIONTOUR přihlásí do 15. září, platí patnáctiprocentní cenové zvýhodnění.

Pro podrobnosti k přihlášení kontaktujte manažerku projektů

Miroslavu Badalovou

tel.: +420 725 195 120,

e-mail: mbadalova@bvv.cz