Slíbené by se mělo plnit – tak zde to je

7. prosince 2020 | | |

Je 7. prosince 2020 kolem páté odpoledne, jen pár dní poté, co se letos už podruhé znovuotevřely hospody, hospůdky, ale i hotelové restaurace, a všechny služby, bez nicž by nejen naše tuistika a cestovní ruch omarodil "kalupinkami" - vysvětlení doleji v textu. Před pár dny se znovu otevíralo a dnes už zase čekáme, zda nebude rozhodnuto o nové m uzavření všech hotelů a restaurací a kdo ví čeho ještě. Snad! Snad - to nebude tak hrozné. Ale slíbili jsme, že připomeneme reportáž z otevření restaurace Sladovna ve stejnojmenném hotelu z letošního 22. května, tak tady je:

Je to jen pár desítek hodin, co se znovu otevřely hospody, hospůdky, restaurace, hotely a další a další zařízení, bez nichž by nejen náš cestovní ruch a turistika obecně byla jako bez duše, – pozn. pro ty, kdo netuší, co to je, spíš bylo: v dobách skoro „dávných“, kdy lékařská péče byla jiná, než dnes, byly nemoci, jejichž rychlý průběh vedl k fatálním koncům – šlo to „kalupem“, tedy „Kalupinky.

Je to fakt docela zvláštní pocit, pokud si umíme uvědomit. Že to bylo letos už dvakrát a že dnes a teď, tedy 7 prosince 2020 v 17 hodin není tak úplně jasné, jestli se za pár hodin restaurace opět nezavřou – kdo ví na jak dlouho.

Slíbili jsme, že si připomeneme to první slavnostní otevření z 22. května letošního rioku v hotelu Sladovna v Černé Hoře.

Podívejte se, přečtěte, jaké to bylo zjara a sami srovnejte, jaké to bylo před pár dny a třeba nám napište, jaké to bylo u vás v květnu i teď a hlavně, jaké by to mělo být na Vánoce, o Silvestru, na Nový rok a ve dnech, týdnech a měsících dalších nejméně púo celý rok jedenadvacátý.

A pojďme všichni věřit, že to přestojíme!