S Božím darem se nešeredí – CHCHP Žatec doporučuje

25. ledna 2021 | | | | |

Nemusí být člověk zrovna hluboce věřící, aby s Božím darem zacházel neuctivě, nešetrně nebo dokonce darebně. Byly doby, kdy babičky i matky učili děti úctě ke chlebu. Jak se stalo, že se našim národním chlebem stalo i české pivo sice nevím, ale ač sám nejsem nijak zdatný pivař, chovám k tomuto národnímu nápoji úctu. A nejen k němu, ale ke všem, kdo umí vypěstovat a zpracovat všechny suroviny, kdo zná tajemnou alchymii před kvašením, v době kvašení i potom. Ke každému, kdo se jakkoliv podílí na tom, aby zdatný, poučený a citlivý výčepní stvořil zlatavě zářící klenot pableskující přes skleněné lomy krásně tvarovaného půllitru s uchem. Kde? V ChChP v Žatci, v jednom ze čtyř hlavních měst turistické destinace Dolní Poohří.

Máme v česku spoustu pivovarů, které už dávno to opravdické české pivo nevaří. Máme ale také stále dost pivovárků, které se drží tradice, receptur, surovin a všeho toho zázračného kouzlení s vodou, chmelem, sladem, teplotou i kvasinkami, aby na konci mohli hrdě prohlásit: „To je naše pivo!“

Tak, jak tomu je i v nevelkém pivovaru U orloje v Žatci, v Chrámu Chmele a Piva známém pod tajuplnou formulí „ChChP“. V místě, kam byste měli zamířit hned, jak to opět bude možné.

V pozadí Chmelový maják, popředí nová fasáda Chmelařského muzea skrývajícího mnohé netušené, a za ním ChChP s pivovarem a Žateckým samcem.

Ale to zatím nejde!

 

 

Logo, ke ktrému netřeba komentářů

A protože si v ChChP váží chmele i piva a neméně i své krásné práce pivovarníků, dopustili se mimořádně promyšlené a pozitivní akce – „prodali“ svoje pivo za korunu soudek těm, kteří si v posledních měsících zasluhují pozornost, ocenění a nemám strach napsat, že i vděčnost.

Ředitel ChChP Ing. Karel Havelka byl oficiálně a plánovaně – zdůrazňuji, že oficiálně a s vědomím města zachycen kamerou, jak předává soudky Žateckého samce těm, kdo si nějaký ten žejdlík po tvrdé práci zasluhují víc, něž kdokoliv jiný.

To není legrace. Tak to opravdu je!

Je mnohem lepší pivo dát za korunu, než je nechat zkazit a pak vylít.

To se zkrátka nedělá.

Krátké video je tolik objemné, že se na web zkrátka nevejde, takže je najdete na našem facebookovém profilu. Přímou linku na něj najdete na zančce s „efkem“ na této stránce nahoře i dole.

No, co se dá dělat. Opatření se musí respektovat, dobré pivo se dostalo k dobrým lidem. Klasik by uznale řekl: „Svět je v pořádku“.

Ovšem!!!

Není!!!

Než se věci vrátí tam, kam patří, tedy „virouš korouš“ do izolace a my třeba do restaurace pivovaru Pod orlojem v Žatci, musíme si zatím alespoň plánovat, kam se hned jak to půjde vypravíme.

Vy už to teď víte!  My také!

Hned jak to bude možné, obraťte se na Chrám Chmele a Piva v Žatci o radu, doporučení a informace.

Slavný Chmelařský orloj v Žatci na budově ChChP

Náměstí Prokopa Velkého 1951, 438 01 žatec, tel.: +420 415 210 834 – ředitel organizace, e-mail: info@chchp.cz, uorloje@chchp.cz, www.chchp.cz