Ohřecká osmička ročník 2021 žije!

28. dubna 2021 | | | | |

Duben roku 2021 míří ke konci, květen je na dohled. A i když za okny ještě tu a tam zima ukáže své chladné drápky, jaro přijde. Nastane čas, kdy bychom do jednoho měli vypnout televizi, zastavit rádio a ze svých denních programů skoro zásadně vyřadit zpravodajské šílení. Vždyť už si nejsme jisti, zda nás skolí „korouš“ nebo se do nás trefí nějaký bláznivý agent. Nebojte se! Netrefí! „Korouš“ už to začíná balit a kdo má rozum, každé ráno, hned po procitnutí, udělá cokoliv, co mu rozzáří na tváři úsměv. Nevíte-li, čím byste si mohli vyspravit náladu, začněte se chystat na druhý ročník chodecko – běžeckého seriálu výletů po Dolním Poohří, na Ohřeckou osmičku.  

Kdo se vloni přidal alespoň k jednomu z osmi pelotonů, dodnes se mrzí, že nestihnul všechny. Každý takový má dostat druhou šanci. Proto je nejvyšší čas si najít na www.dolnipoohri.cz/ohrecka-osmicka a pečlivě sledovat, kdy a kde bude narýsovaná startovní čára první, druhé, třetí i té osmé etapy.

Fotografie byly pořízené při loňské poslední etapě O8 2020 v Kadani

Sice není vyloučeno, že se termín první etapy ještě bude upřesňovat, stejně se blíží!

Zatím platí: První krásný start druhého ročníku O8 se odehraje 30. května 2021. Je to neděle, budete mít tedy možnost se báječně připravit na další pracovní týden. Úderem půl jedenácté před polednem vás všechny budeme čekat v Klášterci nad Ohří, ve městě porcelánu, kyselky a dlouhé historie. Přivítají nás nezbytní protagonisté: jistě mezi nimi nebude chybět starosta města, který 2. ročník oficiálně odstartuje, dále velký fanda turistiky, místostarosta a velký znalec Klášterce nad Ohří Mgr.David Kodytek, předseda Správní rady DA DP Michal Voltr, a především Lukáš Pichlík, mimořádné vehiculum celého turistického regionu Dolní Poohří. Nezbytnou kulisou budou i maskoty regionu – Ohřínka a Ohřínek.

Pro letošní ročník jsou opět připravena trička s logem, každý účastník obdrží „slepou“ mapu, do které si bude postupně lepit jednotlivé dílky celého seriálu. A letos navíc bude každý jedinec sbírat pamětní dřevěné mince z každé etapy.

Není zbytí, nemá se chodit ke kováříčkům, má smysl se ptát rovnou kovářů. Chtěli jsme k druhému ročníku Ohřecké osmičky položit několik otázek řediteli Destinační agentury Dolní Poohří ing. Lukáši Pichlíkovi, ale nebylo třeba se ptát. Jak už je u kreativních, bystrých a pracovitých lidí zvykem, spustil bez výzvy:

Každého, kdo má rád zdravý pohyb, báječné lidi, dobrou pohodu a k tomu zná nebo nezná, miluje nebo ještě nepoznal Dolní Poohří rádi přivítáme na Ohřecké osmičce 2021. Doporučujeme účast na všech osmi společných startech. Ale ne každému se podaří si zajistit volno podle našeho kalendáře. Proto bude možné i letos absolvovat Ohřeckou osmičku také individuálně. Sice pak budete ochuzeni o tu fantastickou atmosféru, na druhé straně zase budete mít víc soukromých zážitků a romantické pohody. Všechny technické podrobnosti a organizační pokyny najdete na našem webu.“

A aby to bylo opravdu vyčerpávající a přesné, dodal ještě pár důležitých detailů:

První etapa: Klášterec nad Ohří – 30. května 2021 – přijďte na shromaždiště před startovní čáru a ke stanu OO Dolního Poohří OO 21 raději už kolem deváté.

Trasa – délka: 8 km dlouhá trasa vedoucí z areálu lázní Evženie kolem zámku, po cyklostezce do Rašovic, poté kolem porcelánky zpět.

Charakter akce: chodecko běžecká, přátelská, sportovně relaxační, s uvolněnou, skvělou atmosférou

Doprovodné jevy: nadšení účastníků i pořadatelů

Bonus: v jednu chvíli na trase uvidíte hned 2 zříceniny (Lestkov, Šumburk)

Ještě větší bonus: zážitek, na který nezapomenete nejméně rok – do O8 2022 – a který vás stoprocentně přivede i na druhou třetí a nakonec i tu osmou etapu Ohřecké osmičky 2021

Technické parametry trati: chvilku asfalt, chvilku stezka, park.

Náročnost: naprosto vyhovující všem – od seniorů, jakkoliv mladých, až po miminka v kočárku tlačeného jedním nebo oběma rodiči, popřípadě jakkoliv násobným prapředkem. Osmikilometrová distanc je snesitelná, vede více rovinami než kopcovitým terénem, půvabně klikatě podél řeky, s výhledy, nad kterými by zajásal i Josef Sudek.

Novinka: Každému účastníku bude na kotník zapůjčen čip, takže časomíra bude nejen přesná, ale i evidenčně dokonalá. V cíli každý proběhne či projde LCD časovou bránou, a navíc bude moct sledovat svůj doběh on-line na velkoplošné obrazovce. Výsledný čas každý dostane e-mailem i s vlastní cílovou videosekvencí.  

Registrace účastníků: rychle a bezpečně prostřednictvím www.dolnipoohri.cz/ohrecka-osmicka

Nebo se obraťte přímo na vedení Destinační agentury Dolní Poohří