MORAVSKOSLEZSKÝ VELESVÁTEK TURISTICKÝCH RADOSTÍ

6. února 2024 | | | | | | | | | |

Stalo se už docela stabilní tradicí, že si ostravský veletrh cestovního ruchu DOVOLENÁ na Černé louce z každého ročníku odnáší poměrně vysoké hodnocení. Není sice vyhlašováno žádnou asociací nebo jinak koncipovanou…

Stalo se už docela stabilní tradicí, že si ostravský veletrh cestovního ruchu DOVOLENÁ na Černé louce z každého ročníku odnáší poměrně vysoké hodnocení. Není sice vyhlašováno žádnou asociací nebo jinak koncipovanou institucí, ale organizační tým je vždy obdrží od těch nejpovolanějších, od vystavovatelů a návštěvníků. Naši redakci nevyjímaje. A to i přesto, že i zde platí, že: „není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem“. Ono totiž není vůbec jednoduché udržet vysoko laťku kvality v dobách, kdy nejeden ukazatel společenských, ekonomických, zdravotních nebo bezpečnostních kvalit zmateně lítá zleva doprava a zpět. Zvládnout všechno v takových dobách vyžaduje víc, než jen dobrou vůli a snahu.

K tomu je třeba velké srdce, širokou duši, moudrou hlavu, kreativní mozek a v neposlední řadě kvalitní, spolehlivé a solidní partnery – hlavně mezi vystavovateli.

Veletrh DOVOLENÁ je má. Jsou jich desítky? Stovky? Jak kdy. Avšak jsou a pokud nevystavují pravidelně, vrací se a není pochyb, že se vracet budou. I přes mnohou nepohodu. K tomu všemu – a možná i trochu na rozdíl od jiných – má veletrh jednoho partnera z nejsilnějších – MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ. Hlavně pak všechny jeho památky, přírodní lokality, přehrady a řeky, města a vesnice, kostely a …byl by to dlouhý výčet. A ještě něco naprosto unikátního, co bychom jinde hledali poměrně obtížně.  Technické památky všeho ražení, stáří a účelů.

Technické památky zpracované do ojedinělého projektu s jasně ucelenou filozofií, strategií a dramaturgií – TECHNOTRASU.

Je tedy zřejmé, že na veletrhu DOVOLENÁ 2024 představí a předvede expozice Moravskoslezského kraje solidní a nepřehlédnutelný koncert turistických možností a půvabů a muziku mu při tom bude solidně a v dobrém rytmu tvrdit právě TECHNOTRASA, respektive všech jejích 35 doposud zpracovaných cílů. K tomu je třeba připočítat ještě pět novinek pro letošní rok. Pokud to všechno sečteme, je jasné, že není v silách jednoho článku dobře popsat všechno, co TECHNOTRASA nabízí. Takže nejen na veletrhu věnujte laskavou pozornost FUTUREU v Dolní oblasti Vítkovice, STŘÍBRNÉMU DOLU v Horním Městě u Rýmařova, expozici v MENDELOVĚ RODNÉM DOMĚ ve Vražném, IMAGINÁRIU BŘIDLICE v Mokřinkách a PIVOVARU KONÍČEK ve Vojkovicích nedaleko Frýdku-Místku.

Je tedy jen dobře, že velká a solidně obsahově, tematicky i personálně vybavená expozice MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE, kde samozřejmě nesmí chybět ani skvěle fungující OSTRAVAINFO!!!, bude mít jako protějšek přes uličku červenou expozici TECHNOTRASY. O jejich vstřícném a informacemi doslova nabitém týmu ani nemluvě. Cokoliv budete chtít vědět, se zde dozvíte ve formě populární, ale přitom dostatečně technicky přesné a geograficky přehledné.

Tolik tedy k velkému svátku turistiky v MORVASKOSLEZSKÉM KRAJI i na TECHNOTRASE při velkém svátku cestovního ruchu, turistů, blátošlapů, cyklistů, lyžařů, milovníků historie i církevních staveb a technických památek, autoturistů, karavanistů, trampů, vyznavačů turizmu montánního, lázeňského, relaxačního i sportovního. A to tedy fakt není málo.

On totiž MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ je turistickými lahůdkami naplněn doslova skoro po okraj. A přitom nepřetéká bláznivými nájezdy autobusů s rozjívenými turisty, kteří nevracejí umělohmotné šálky od kávy a plastové lahve nebo pytlíky od haburgerů pohazují, kam se zlíbí. Moravskoslezský kraj je region „razovity“ a umí si svoje pohlídat. To je vidět nejen na kterémkoliv turisticky vyhlášeném místě, ale i na samotném veletrhu DOVOLENÁ.

Takže, drazí krajánci, radní městští i obecní, vedoucí odborů cestovního ruchu, šéfové turistických i městských a regionálních infocenter, prezidenti a předsedové regionálních sdružení, milé cestovky a cestovní agentury, hoteliéři, specialisté regionálně gastronomičtí, kempaři, odborníci relaxační, masážní i „vodníci“ všeho druhu – ještě stále máte čas se přidat k velkému show, které pod střechou moderního pavilonu na Černé louce proběhne od 1. do 2. března 2024.

Počasí bude skvělé, jak to v Moravskoslezském kraji a Ostravě bývá při veletrhu dobrým zvykem. Společnost vás bude čekat vybraná a vesměs elegantní a vstřícná.

Přijeďte, užijete si veletrhu, co hrdlo ráčí a není pochyb, že zde najdete a dokážete dobře oslovit ne jednoho, ale nepočítaně potencionálních klientů. Jak jsme Moravské Slezany sami poznali, jsou to turisté zvídaví a zvědaví a hlavně AKTIVNÍ.

Jak jinak – v kraji je to dobrým zvykem a tradicí. Zde se lidé o svůj díl, chleba museli umět vždycky zasloužit.

Tak na shledanou v Ostravě na DOVOLENÉ nebo pak od jara do jara kdekoliv na TECHNOTRASE a mezi jinými turistickými cíli MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE.

www.technotrasa.cz

www.mstourism.cz 

      Manažerka veletrhu DOVOLENÁ

Denisa Ježková

+420 724 184 439

denisa.jezkova@cerna-louka.cz 

www.dovolenaostrava.cz