Letošní veletrhy GO a REGIONTOUR, nenechejme se na holičkách

2. května 2023 | | | | |

Drazí vystavovatelé, tvůrci kvalitní turistiky a cestovního ruchu!Všichni asi tušíme, co jsou to ty příslovečné „holičky“. Ovšem přísloví je jedna věc, tvrdá skutečnost druhá. Jsou nás stovky a stovky, co…

Drazí vystavovatelé, tvůrci kvalitní turistiky a cestovního ruchu!Všichni asi tušíme, co jsou to ty příslovečné „holičky“. Ovšem přísloví je jedna věc, tvrdá skutečnost druhá. Jsou nás stovky a stovky, co si pamatujeme, jak jsme se s radostí a tu a tam dokonce i s pýchou nechali vozit na vlnách neutuchajících aktivit ještě docela nedávno tak oblíbeného veletrhu GO a zejména pak našeho REGIONTOURU.Desítky let jsme se těšili na leden, kdy se vypravíme do Brna, na výstaviště, o jehož kráse netřeba pochybovat. Na výstaviště, které se letos dožívá úžasných 95 let. Výstaviště, jehož nejstarší část patří ke skutečným pokladům evropské, ne-li světové špičky stále moderní a nádherné architektury. Jak by ne, když ty nejkrásnější pavilony vznikly na rýsovacích prknech Fuchse a Gočára.

 

Ale zpět k veletrhům, k těm našim, turistickým.

Mohli bychom planě mudrovat nad tím, proč a kam se poděla jejich obliba, kde jsou velcí, menší i docela malí vystavovatelé, kteří vždy s nemalým úsilím a s obrovským nadšením pro věc připravovali svoje expozice, stánky, jejich vybavení a programy – ať už na pódiu nebo u vlastního „hnízda“. Ale plané řeči mají ještě menší smysl, než pláč nad rozlitým mlékem.

Kam jste se poděli?

Víme. Covid, krize, inflace – to jsou slova, kterými kde, kdo zaklíná kde co, slova, kterými se právem obhajuje šetření, úspory, škrty. Tím ale nelze ospravedlnit neúčast na veletrzích, které nám mnohý nastavily svoje ramena, abychom na nich začali budovat moderní domácí, zahraniční i regionální turizmus a v nemalém počtu případů i vlastní podnikatelské úspěchy.  Dnes GO i Regiontour prožívají složitější doby, nikoliv ale tragické. Jsme v tom všichni stejně. Netočme se k oběma brněnským akcím zády ani bokem! Jen málokdo z nás má ustláno na růžích bez trní. Leč – copak jsme takoví citlivkové? Copak už neumíme hezky česky vykouzlit za pár peněz hodně muziky?

 

 

Ale umíme!

A chceme?

Inu chceme!

I vy chcete! A prosím, nevymlouvejme se, že to nejde, že nemáme rozpočet, že si nemůžeme dovolit utrácet za zbytné věci.

 

 

Copak ale veletrhy jsou zbytné?

Myslíte si, že stále platí, že internet může jakkoliv nahradit živý kontakt, rozhovor, debatu z očí do očí? Nemůže, není mu dáno. Jeho emoce jsou nudné (spíš nulové), možná elektronický prostor vládne encyklopedickými zdroji. Ale umí je podat s citem, vášní a přesvědčivě? Spíš je mu dáno zaplavit kohokoliv informační lavinou. Nebo si myslíte, že umělá inteligence, Chat GPT nebo jak se to všechno jmenuje a bude jmenovat opravdu nahradí možnost rozhovoru skutečného člověka se skutečným člověkem?  Nebo byste chtěli věřit, že umělé Non – Fungible Token je cestou, která vede od lidí k lidem? Možná mě můžete soudit coby staromilce. Ale věřte, že rád budu staromilcem, budu-li mít množnost vás naživo potkat letos v listopadu na veletrzích GO a REGIONTOUR a pozvat vás i do naší expozice k debatě, která by měly být plodná.

Tak to by stačilo. Argumentů, proč bychom se měli setkávat, potkávat, vidět na sebe, slyšet se a poslouchat se navzájem a tu a tam vyrazit s vlastní kůží na trh jsou celé přehršle. Jedním z nejpádnějších je dokázat, že to, co máme a co nabízíme, stojí fakt, ale fakt za to!

Drazí vystavovatelé!

Veletrhy Brno, BVV, naše redakce a především všichni, kdo už vědí, že na letošních turistických veletrzích GO a REGIONTOUR 2023 budou vystavovat, vás s plnou vážností zveme a vyzýváme! Nenechávejte své příznivce, turisty z Brna a okolí, z celé Moravy a věřím, že i ze vzdálenějších míst na holičkách. Všichni přece cítíme, že zájem o vandrování po Českých, Moravských i Slezských luzích a hájích nejen nepolevuje, ale roste. Nenechávejme ležet ladem jejich zájem a chuť se vracet na místa, kde už dlouho nebyli, na která pozapomněli a kam by se měli co nejdříve zase rádi podívat.

REGIONTOUR 2004

Jako bych slyšel: „… vždyť si to můžou najít na internetu…“ No, pravda. Můžou. Ale jste si fakt jisti, že najdou právě vás? Že je cestou k vašim stránkám nezláká nějaká sleva na jogurt? Že je nezaujme jakoby aktuální zpráva o nějakém neštěstí kdekoliv ve světě? Že vás neobejdou přes nějaké super zprávy na které pláži právě jaká celebrita tráví dovolenou nebo či nový románek?  Nebo že – když už se k vám na web dostanou, že je těch pár odstavců zaujme tak, že se seberou a pojedou? Možná ano, možná ne. Zaváhají-li, kdo jim dodá pádný argument? Internet moc ne. To můžete udělat je vy sami, když se s nimi setkáte tváří v tvář. A kde jinde než na veletrhu v Brně, na GO, a hlavně na REGONTOURU 2023.

Organizátor je připraven vám vyjít vstříc, jak to jen půjde. Ale nejen BVV, i my, tedy TRAVEL profi jsme přesvědčeni, že neúčast na brněnských veletrzích cestovního ruchu by bylo zpozdilé. Přes všechny potíže a trable, kterými si GO a REGIONTOUR v posledních letech prošli. 

REGIONTOUR 2009

Je to všechno pochopitelně jen a jen na vašem rozhodnutí. Přijedete-li, budete mít šanci uspět. Nepřijedete-li, pak jste to ani nezkusili. Volby je jen na vás. Na nás je vám průběžně dodat dostatek argumentů, aby vaše rozhodnutí bylo správné. A to taky budeme dělat. Co nejčastěji, co nejvýstižněji, pravdivě a s nadšením.

Tož, tak to by pro dnešek zatím stačilo.

Ještě se podívejte na pár záběrů z let, kdy to na BVV žilo, kdy jsme všichni s radostí slavili jedny z největších svátků českého regionálního turizmu.

Na sám konec – nejste-li perspektivní vystavovatelé, ale spotřebitelé, tedy turisté tělem i duší, neváhejte a přijeďte. Najdete nás na GO REGIONTOUR 2023 mezi 2. a 5. listopadem.

REGIONTOUR 2015

Setkáme se, nabídneme, poradíme a doporučíme, kam se vydat už na Vánoce, Silvestra a pak po celý rok 2024.

 

Veletrhy Brno, a.s., Výstaviště 405/1, 603 00 Brno

Tel.: +420 541 151 111 – spojovatelka

Veletrhy GO a REGIONTOUR

Ředitel projektu Petr Maliňák,

tel.: +420 541 152 979, e-mail: pmalinak@bvv.cz