KDYŽ TO HORNÍCI ROZBALILI NA STAROMÁKU

15. března 2024 | | | | | |

Bylo to 17. června roku 2009, když v „íčku“ a hlavně před ním na Staroměstském náměstí v Praze nastal kultivovaný rozruch, který způobila parta sympatických nadšenců pro turistiku v Moravskoslezském…

Bylo to 17. června roku 2009, když v „íčku“ a hlavně před ním na Staroměstském náměstí v Praze nastal kultivovaný rozruch, který způobila parta sympatických nadšenců pro turistiku v Moravskoslezském kraji a jeho regionech. Nejen Pražákům přivezli ukázat a představit pár důvodů, proč by se měli sebrat a vyrazit do kraje, který za dvacet let od změny režimu urazil pořádný kus na turistických cestách a pěšinách.

A tak místo dlouhých odstavců se podívejte na pár záběrů, které jsme pořídili přímo na místě:

Třeba vám i na veletrhu bude dopřáno ochutnat dokonale naservírovanou hornickou sklínečku – před použitím: dole zelená jako tráva – nahoře hnědá jako uhlí. Že je to naopak? Inu – ve chvíli, kdy ji naráz vypijete, to bude v pořádku.   

A potom se seberte a přijeďte do Leňan na veletrh REGION WORLD – organickou součást HOLIDAY WORLD 2024, najděte expozici Moravskoslezského kraje a sami posuďte, jaký kus na turistických cestách Moravskolsezský kraj urazil až do žhavé současnosti.

Možná se nebudete stačit divit.

A kdyby to nestačilo, najdetě si v našich dřívějších textech další spoustu turistických informací z Ostravy!!!, Poohří, z Krajiny břidlice, Bruntálska, Trojmezí – zkrátka z Moravskoslezského kraje.

www.mstourism.cz