Jen pár slov…

24. dubna 2022 | | | | |

Bude to asi nejkratší text z redakce TRAVEL profi za celých osmadvacet let, co jsme „na trhu“. A také – už ne „asi“ – určitě po nejdelší odmlce. Ale proč?…

Bude to asi nejkratší text z redakce TRAVEL profi za celých osmadvacet let, co jsme „na trhu“. A také – už ne „asi“ – určitě po nejdelší odmlce.

Ale proč?

Především pro až nedůstojný nezájem volených i nevolených představitelů institucí, pro které vždycky měl být, je a asi i bude podpora cestovního ruchu náplní přímo pracovní. Netřeba dále rozvíjet, všichni víme.

Pak také proto, že ač se covidová opatření, zákazy a omezení zrušila, přesto, že vlna solidarity s těžce zkoušenou Ukrajinou je mimořádná, naše velká, menší i ještě menší média se předhánějí v tom, kdo bude drsnější, útočnější a kdo přinese ještě o něco katastrofičtější vize pro letošní i příští roky. Výsledkem je všeobecně se šířící naštvanost, otrávenost a pesimizmus.

Milan Kundera sice kdysi napsal, že „optimizmus je opium lidstva“, ale to bylo v jiné době a v jiné souvislosti. Domnívám se, že kousek toho starobylého optimizmu potřebujeme jako sůůůůůl.

Optimizmus možná opravdu je opium lidstva, ale v přiměřeném množství působí blahodárně!

Pesimizmus je cesta do pekel!

Tak tedy aspoň jeden z drobných zážitků z poslední doby, který jako by dával jistou naději:

Místo: veletrh Holiday World Praha 2022, část expozice Ústeckého kraje obsazená destinační agenturou Dolní Poohří.

Aktéři: Dva mladíci odhadem ve věku krátce před maturitou a zástupci Dolního Poohří.

Na fotografii: Ing Lukáš Pichlík, ředitel DA Dolní Poohří přávě zkouší ze znalostí o Dolním  Poohří skupinku se zousedního Jihočeského kraje.

Odposlechnuto:

„…. Ty kokos! Ten jede“ – reakce na aktivity Lukáše Pichlíka, ředitele DA Dolní Poohří – který „vyslýchal“ kolemjdoucí pomocí drobnými dárky oceňovaných anketních otázek. Znalci už postřehli, že se nemohlo jednat o nikoho jiného, než o dva moravské Slezany (nikde jinde emoci vyjádřenou slovy „ty kokos!“ nenajdete).

Pokračování: „… ale toho si přece pamatujeme z Dovolené“; (poznámka – z veletrhu Dovolaná 2022 na Černé louce).

Další úryvek: „… to mě docela zajímá, v Ostravě mu taky huba jela jako šlejfírna. Besedoval tam na tom proutěném fotelu, pamatuješ?“

Co dodat?

Jaro je tady, nemá smysl brečet nad mlékem, které už je na vylito. Sbalme si saky paky a vydejme se za turistickými radovánkami kamkoliv, nejlépe do míst, která vám budeme opět a znovu nabízet a doporučovat.

Dobro došli!