Zkratka ITEP se už před mnoha lety, nebojím se tvrdit – před bezmála dvěma desetiletími – se stala synonymem skvělých setkání, zážitků, novinek a nemalého kusu práce ve prospěch cestovního ruchu. Jeho celostátní, ale už dávno i mezinárodní rozměr si velmi dobře rozumí s vnitřní organizační a programovou architekturou. Že je dnes ITEP jedním z nejoblíbenějších veletrhů není pochyb.
Letos bude ITEP v režii nově vzniklé Centrály cestovního ruchu Plzeňského kraje, která navazuje na dlouhá léta skvěle odvedené práce oddělení cestovního ruchu krajského úřadu. ITEPu bylo od samého počátku dáno vínku několik přehršlí fantazie, celé nůše dobré nálady, několik náklaďáků skvělé práce a snad na vagóny chutí dokázat, že když se chce, tak jde.
Přinášíme vám tedy v plném znění zvací dopis, na který je možné reagovat jen jedním možným způsobem.
Jakým? To vám bude jasné ve chvíli, kdy náč textík dočtete do posledního písmenka.
Vážení vystavovatelé,
rádi bychom vás pozvali k účasti na 19. ročníku veletrhu cestovního ruchu ITEP, který se uskuteční ve dnech 23.–25. října 2025 v tradičních prostorách hal TJ Lokomotiva Plzeň. Veletrh letos proběhne v novém kabátu – s novým konceptem a modernějším pojetím.
Tématem ročníku je „Zima a zimní turistika“, připravujeme bohatší zážitkový doprovodný program, který osloví široké spektrum návštěvníků a nově také koncert známého českého zpěváka. Využijeme dvě haly a nově i venkovní prostranství, čímž nabídneme více prostoru pro vaši prezentaci. V předchozích ročnících navštívilo veletrh více než 8 000 návštěvníků.
ITEP je třetí největší veletrh cestovního ruchu v České republice, a letos přichází s novým konceptem v souvislosti se založením Centrály cestovního ruchu Plzeňského kraje. Cílem je veletrh výrazně „osvěžit“ a nabídnout návštěvníkům i vystavovatelům atraktivnější a modernější formát.
Téma ročníku 2025: Zima a zimní turistika
Součástí veletrhu bude pestrý doprovodný program:
- Cestovatelské přednášky a inspirativní prezentace
- Živá podcastová studia
- Setkání s atraktivními hosty z oblasti cestování, kultury a sportu
- Regionální potraviny a produkty
- Modernizovaný design, lepší zázemí a více interaktivity
- Koncert známého českého zpěváka jako překvapení pro návštěvníky i vystavovatele
Vystavovatelům nabízíme možnost aktivního zapojení do programu formou přednášek, workshopů nebo ochutnávek, které mohou výrazně zvýšit jejich viditelnost.
Zvláštní pozvání platí nejen pro zimní destinace a střediska.
Vzhledem k tomu, že hlavním tématem letošního ročníku je zima a zimní turistika, zveme ke spolupráci lyžařská střediska, horské hotely, ubytovatele, lázně a wellness zařízení, provozovatele zimních zážitků a regiony zaměřené na zimní sezonu.

Plzeňský kraj a nově Centrála cestovního ruchu Plzeňského kraje byli a jsou skvělými organizátory a dokonalou veletržní produkcí.
Veletrh ITEP 2025 je ideálním místem pro:
- Představení aktuální nabídky zimních pobytů a balíčků
- Předprodej skipasů, cenově zvýhodněných pobytů a rezervací – toto bude zohledněno při konečné ceně za metr čtvereční výstavní plochy
- Oslovení škol a skupin pro lyžařské kurzy a teambuildingy
- Přímý prodej se speciální veletržní slevou
- Prezentaci formou přednášky, ochutnávky či zábavného vystoupení
Důležité informace pro vystavovatele:
- Termín pro zaslání přihlášky je 15. srpna 2025
- Cena za 1 m² výstavní plochy činí 1 000 Kč bez DPH
- Pokud bude vystavovatel v rámci veletrhu prodávat skipasy, rezervace apod. za zvýhodněnou cenu pro návštěvníky, bude cena za 1 m² snížena o 30 %,
- Pokud vystavovatel poskytne skipasy organizátorovi, které budou využity jako ceny v doprovodném programu pro návštěvníky, cena se sníží o dalších 30 %
- Tyto zvýhodněné nabídky budou propagovány v marketingové kampani k veletrhu ITEP 2025
- Z kapacitních důvodů vás prosíme o co nejdřívější zaslání přihlášky
Moravskosleszký kraj – jeden z velkých a skvělůých partnerů veletrhu ITEP
Již přihlášeným vystavovatelům děkujeme a v průběhu příprav vás budeme informovat o novinkách na webu www.itep-plzen.cz
Věříme, že se k nám připojíte a společně vytvoříme výjimečný ročník veletrhu ITEP.
V případě jakýchkoli dotazů mě neváhejte kontaktovat.
Centrála cestovního ruchu Plzeňského kraje, z.ú.
+420 733 698 664
e-mail: beranek@ccrpk.eu
PO POLSKU:
Skrót ITEP od dawna jest synonimem wspaniałych spotkań, doświadczeń, nowości i ogromnego nakładu pracy na rzecz turystyki. Jego krajowy, ale i międzynarodowy wymiar od dawna stanowi część wewnętrznej struktury organizacyjnej i programowej. Nie ma wątpliwości, że ITEP to obecnie jedne z najpopularniejszych targów.
W tym roku organizatorem ITEP będzie nowo utworzone Centrum Turystyki Regionu Pilzneńskiego, które od lat kontynuuje znakomitą pracę działu turystyki biura regionalnego. Od samego początku ITEP obdarzony był bujną wyobraźnią, ogromnym zasobem dobrego humoru, wieloma ciężarówkami świetnej pracy i być może całym wagonem chęci udowodnienia, że jeśli się chce, to można.
Przedstawiamy Państwu zatem pełny tekst zaproszenia, na które istnieje tylko jedna możliwa odpowiedź.
Która? Będziecie Państwo to wiedzieć po przeczytaniu ostatniego listu.
Szanowni Wystawcy,
Zapraszamy Państwa do udziału w 19. targach turystycznych ITEP, które odbędą się w dniach 23-25 października 2025 roku w tradycyjnych halach TJ Lokomotiva Pilzno. W tym roku targi odbędą się w nowej odsłonie – z nową koncepcją i bardziej nowoczesnym podejściem.
Tymczasowym tematem przewodnim jest „Zima i Turystyka Zimowa”. Przygotowujemy bogatszy program towarzyszący, który zainteresuje szerokie grono odwiedzających, a także, jako nowość, koncert znanego czeskiego śpiewaka. Do Państwa dyspozycji oddane zostaną dwie hale oraz, jako nowość, teren zewnętrzny, który zapewni więcej miejsca na Państwa prezentację. W poprzednich latach targi odwiedziło ponad 8000 zwiedzających.
ITEP to trzecie co do wielkości targi turystyczne w Czechach, które w tym roku prezentują nową koncepcję związaną z utworzeniem Centrum Turystyki Regionu Pilzno. Celem jest znaczące „odświeżenie” targów i zaoferowanie odwiedzającym i wystawcom bardziej atrakcyjnej i nowoczesnej formuły.
Temat edycji 2025: Zima i turystyka zimowa
Targi będą obejmować bogaty program towarzyszący:
Prelekcje podróżnicze i inspirujące prezentacje
Studia podcastów na żywo
Spotkania z atrakcyjnymi gośćmi ze świata podróży, kultury i sportu
Regionalne jedzenie i produkty
Unowocześniony design, lepsze zaplecze i większa interaktywność
Koncert znanej czeskiej piosenkarki jako niespodzianka dla zwiedzających i wystawców
Oferujemy wystawcom możliwość aktywnego udziału w programie w formie wykładów, warsztatów lub degustacji, co może znacznie zwiększyć ich rozpoznawalność.
Specjalne zaproszenie dla zimowych destynacji i ośrodków
Biorąc pod uwagę, że głównym tematem tegorocznej edycji jest zima i turystyka zimowa, zapraszamy do współpracy ośrodki narciarskie, hotele górskie, obiekty noclegowe, spa i wellness, organizatorów zimowych atrakcji oraz regiony nastawione na sezon zimowy.
Targi ITEP 2025 to idealne miejsce na:
Prezentację aktualnej oferty pobytów zimowych i pakietów
Przedsprzedaż karnetów narciarskich, pobytów w obniżonych cenach i rezerwacji – zostanie to uwzględnione w ostatecznej cenie za metr kwadratowy powierzchni wystawienniczej
Ofertę dla szkół i grup na kursy narciarskie i team building
Sprzedaż bezpośrednią ze specjalnym rabatem targowym
Prezentację w formie wykładu, degustacji lub występu rozrywkowego
Ważne informacje dla wystawców:
Termin składania zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2025 r.
Cena za 1 m² powierzchni wystawienniczej wynosi 1000 CZK netto
Jeśli wystawca sprzedaje karnety narciarskie, rezerwacje itp. po obniżonej cenie dla zwiedzających podczas targów, cena za 1 m² zostanie obniżona o 30%
Jeśli wystawca przekaże organizatorowi karnety narciarskie, które zostaną wykorzystane jako nagrody w programie towarzyszącym dla zwiedzających, cena zostanie obniżona o kolejne 30%
Te preferencyjne Oferty będą promowane w kampanii marketingowej targów ITEP 2025.
Ze względu na ograniczone możliwości prosimy o jak najszybsze przesłanie zgłoszenia.
Dziękujemy wystawcom, którzy się już zarejestrowali. W trakcie przygotowań będziemy informować o nowościach na stronie internetowej www.itep-plzen.cz.
Wierzymy, że dołączycie do nas i wspólnie stworzymy wyjątkowy rok targów ITEP.
W razie pytań prosimy o kontakt.
Centrala Turystyczna Regionu Pilzneńskiego, siedziba
+420 733 698 664
e-mail: beranek@ccrpk.eu





