ITEP znamená cestu k úspěchu

23. srpna 2023 | | | | | | |

Alespoň tak stručně a výstižně bychom si dovolili na základě vlastních zkušeností hodnotit jeden z nejoblíbenějších veletrhů v Česku, ačkoli sám sebe nikdy nepasoval do figury „prestižní“, „největší“, nebo jakkoliv…

Alespoň tak stručně a výstižně bychom si dovolili na základě vlastních zkušeností hodnotit jeden z nejoblíbenějších veletrhů v Česku, ačkoli sám sebe nikdy nepasoval do figury „prestižní“, „největší“, nebo jakkoliv „nej…“ To za Plzeňský kraj a jeho tým z oddělení cestovního ruchu rádi uděláme my. Ne, že bychom se chtěli stavět do role arbitrů – na to jsou u nás jiní borci. Ale protože jsme ze všech ročníků ITEPu nevynechali ani jeden a vždy jsme v jejich průběhu vedli s vystavovateli i návštěvníky dlouhé, kratší, vášnivé i prakticky chladné debaty, můžeme si dovolit, s laskavým svolením všech zúčastněných tvrdit, že patří mezi nejoblíbenější.

V galerii je malá procházka ITEPem – není kompletní, ale mohli byste zavzpomínat a zkusit poznat, ze kterého ročníku ta či ona fotka je.

Proč tomu tak je, není složité vypátrat.

ITEP si nikdy na nic nehrál a nehraje, jeho „autoři“ přímo srší nápady a komu by dokonale nesloužila paměť rádi připomínáme jedno z velkých kouzel ITEPu – vždy byl neuvěřitelně nápaditě tematický. Žádná stokrát opsaná nuda, vždy originální a kreativně podané téma počínaje grafikou na plakátech a propagačních materiálech a konče tematickými společenskými večery, které mají i ostatní veletrhy. Ale žádnému z nich se zatím nikdy nepodařilo do jejich průběhu tak aktivně vtáhnout všechny vystavovatele.

Když píšeme všechny, tak opravdu všechny, bez rozdílu funkce, pozice, nebo vlastního pocitu důležitosti.

No, a to vlastně platí pro celý ITEP od roku 2009 až do současnosti.

Haly TJ Lokomotiva Plzeň se vám otevřou už 21. září a zavírat se budou až 23. září pozdě odpoledne.

Teď jste všichni zvědaví, jaké že téma zvolili v Plzeňském kraji pro ITEP 2023.

Tož dávejte pozor: Letošní veletrh ITEP se ponese v industriálním duchu a bude mít vnitřní organizaci jako soutěžní stezky, na nichž je možné potkat, vidět a třeba i virtuálně projít technické a industriální památky, fabriky, doly, hutě a kdo ví c ještě z celé České republiky. Hlavně z Moravskoslezského kraje.

To proto, že Moravskoslezský kraj je oficiálním partnerem veletrhu a pak proto, že není v Česku jiný kraj, který by si svých industriálních památek vážil víc a hlavně, který by je uměl s takovou mírou citlivé kreativity marketingově využít a přitom ani v nejmenší míře nezanedbávat atraktivity kulturní, historické, sportovní, relaxační a samozřejmě i společenské.

O tom, co všechno moravskoslezsko technického byste se na ITEPu mohli dozvědět, si můžete přečíst  v celé řadě textů na našem www.travel-profi.cz – tedy na webu, který máte právě na svých monitorech nebo chytrých telefonech.

Tak co? Už vám to začíná šrotovat v hlavách? Už přemýšlíte, s čím byste do Plzně vyrazili? A neříkejte prosím nikomu, že u vás nemáte nic s čím byste se na ITEPU mohli s hrdostí a pýchou pochlubit.

I máte! Jen hledejte a najdete.

Krajský úřad Plzeňského kraje
Odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
oddělení cestovního ruchu
Škroupova 18, 306 13 Plzeň

Kontaktní osoba

Bc. Filip Beránek
realizace veletrhu
filip.beranek@plzensky-kraj.cz
+420 377 195 284