ITEP, VĚTŠÍ ITEP, JEŠTĚ VĚTŠÍ ITEP a MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ

15. října 2023 | | | | | | |

Zkratka ITEPuž se stala srozumitelným a výstižným slovem, kterému rozumí všichni, kdo se starají o dynamické dění na českém i zahraničních turistických trzích. Ale na tom našem, domácím nejvíce. Je…

Zkratka ITEPuž se stala srozumitelným a výstižným slovem, kterému rozumí všichni, kdo se starají o dynamické dění na českém i zahraničních turistických trzích. Ale na tom našem, domácím nejvíce. Je tomu sotva čtrnáct dní, co jsme se vrátili z dalšího ročníku a stále v nás rezonují nejen vzpomínky, ale především inspirace dodané vystavovateli, kteří nelitují času a námahy, aby do sportovní haly TJ Lokomotiva v Plzni dovezli plná auta, přepravky, kufry a další zavazadla plná turistických radostí.Tak, jak rostou písmenka ITEP v titulku, tak rok za rokem roste sám ITEP a s ním všichni, kdo neváhají přijít na itepácké tržiště turistických senzací. A proč je v titulku i Moravskoslezský kraj? Proto, že se letos stal důstojným, aktivním a nápaditým partnerem ITEPu. Protože zaslouženě budil zájem turistického publika i vystavovatelů. Protože přímo na veletržní scéně předvedl, jak se to má dělat. A v praxi prokázal, že veletrhy jako takové mají stále svůj neoddiskutovatelná význam.

Jen se to musí umět, musí se chtít to umět a musí se nebát vymýšlet si stále nové a nové způsoby, jak zaujmout, jak se představit, čím ohromit a čím přesvědčit turisty, že právě u nás je čeká nečekavé, že právě u nás uvidí nevídané a ochutnají dosud neochutnané.

Takový vlastně vždycky byl, je a nepochybujeme, že i nadále bude ITEP a že stejně, jako už dlouhá léta takový bude i Moravskoslezský kraj a všechny jeho destinace, města a spolky počínaje Dolní oblastí Vítkovice a TECHNOTRASOU až po OSTRAVUINFO!!! KRAJINU BŘIDLICE, TĚŠÍNSKÉ SLEZSKO, OPAVSKÉ SLEZSKO, POODŘÍ, cyklotrasy, lyžařské areály, lázně, vesnické kostelíky a krajové speciality všeho moravskoslezského ražení.

Tak tolik na úvod.

Jaký byl ITEP 2023?

V textu najdete tři fotogalerie tří pevných součástí ITEPu, zejména toho letošního

Jako vždycky skvěle technicky a organizačně zvládnutý, lidnatý a atraktivní jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky. ´

Úspěšně už obsadil i druhou halu sportovního areálu a bude-li itepácký tým z Plzeňského kraje dál pokračovat tak dobře, jako doposud, mohlo by se stát, že mu bude zařízení TJ Lokomotiva brzy malé.

ITEP – jaký byl:

Čekáte-li informace o počtech návštěvníků a vystavovatelů, asi vás zklamu, Čísla si můžete najít sami na itepáckém webu. Ale malou veletržní kalkulaci si nemůžeme odpustit. Vystavovatelů bylo tolik, že už nezbývalo mnoho volného místa, aniž by v řazení stánků nastal jakýkoliv zmatek. Návštěvníků bylo plno, ale nemuseli se tlačit, nezakopávali o sebe a ani u výstavních pultů to nevypadalo jako ve frontě na zlevněné zboží. Naopak. Vše probíhalo v příjemné a důstojné atmosféře plné zajímavého dění a všem, kdo projevili zájem, byla věnována pozornost.

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ, nejen hrdý, ale i důstojný partner ITEP 2023:

Je celkem pochopitelné, že partnerská expozice Moravskoslezského kraje budila zasloužený zájem. Nejen díky otevřenému prezentačnímu prostoru, ale i díky několika praktickým ukázkám – štípání břidlice, modelu těžní věže nebo fotokoutku, kde jste si v Plzni mohli pořídit sólo nebo skupinovou fotografii s kulisou panoramat Ostravy, Jeseníků nebo Beskyd. Vcelku se nebojíme tvrdit, že Moravskoslezský kraj proboural docela pěknou díru do turistických duší a srdcí několika tisícovek Plzeňanů – tedy návštěvníků z Plzně a Plzeňského kraje. Nebylo by divu, kdyby v turistických destinacích Moravskoslezského kraje už v zimě nebo kdykoliv v roce 2024 zaznamenali invazi turistů s nezaměnitelným akcentem z Plzeňska.

CIRKUS ITEP 2023 – pár záběrů z populárního společenského a hlavně báječně tematického večera – tentokrát ve stylu cirkusové manéže  

A naopak.

Už za pár měsíců, zjara příštího roku, konkrétně 1. a 2. března 2024, se na ostravské Dovolené, na výstavišti Černá louka možná setkáme s podobně aktivní účastí celého Plzeňského kraje.

Bylo by to dobře, bylo by to správné a mělo by to smysl.

Ony totiž oba dva veletrhy, jak ITEP Plzeň, tak DOVOLENÁ OSTRAVA, mají hodně společného. Ač si nikdy nehrály na „prestižní akce mezinárodního významu“ takové skutečně jsou.

Takže na závěr:

Tak, jako jsme ještě nevynechali ani jeden ITEP, tak jsme nevynechali ani jednu DOVOLENOU. Tak, jako se každý rok těšíme do Ostravy, tak se nemůžeme dočkat ani ITEPu. Tak, jako umí veletržní tým Černé louky připravit vše ke spokojenosti vystavovatelů a návštěvníků, tak vždy na podzim čekáme na to, čím, nás překvapí a občas i skvěle uzemní tým oddělení cestovního ruchu Plzeňského kraje. Skutečnost, že oba veletrhy mají trvalou a důstojnou podporu v krajských institucích, není třeba zvláště zdůrazňovat. To už je roky skvěle fungující a poučená symbióza.

Tak na shledanou v Moravskoslezském kraji, v Plzeňském kraji, a hlavně na ITEPU 2024 a ještě předtím na DOVOLENÉ 2024.

www.dovolenaostrava.cz

www.itep-plzen

www.mstrourism.cz

www.turisturaj.cz