DALŠÍ NEMALÁ RADOST Z DOLNÍHO POOHŘÍ

10. dubna 2024 | | | | |

Prožili jsme v  uplynulých nemálo letech v DOLNÍM POOHŘÍ a v jeho čtyřech „hlavních“ městech nemálo radostí – ať už to bylo…. Ale pěkně po řadě, po proudu řeky Ohře –…

Prožili jsme v  uplynulých nemálo letech v DOLNÍM POOHŘÍ a v jeho čtyřech „hlavních“ městech nemálo radostí – ať už to bylo…. Ale pěkně po řadě, po proudu řeky Ohře – v lázeňském Klášterci nad Ohří, v královské Kadani, chmelařském Žatci nebo vznosných Lounech a bezpochyby i na spoustě dalších míst nemálo radostí společenských, poučných, přátelských relaxačních i laděných sportovně. Ovšem nejen tam. Skvěle jsme si užívali třeba i v Podbořanech s bájným Wogatisburgem na Rubínu nad městem, Panenském Týnci či v nevelkém Vroutku s jedním z nejúžasnějších románských kostelů – ale o tom později.

Radosti v působnosti destinační agentury Dolním Poohří jsme objevili dříve, než byla DA DP založena. Museli bychom sáhnout hluboko do našeho archivu, abychom přesně stanovili rok, kdy jsme poprvé pod bílou radniční věží v Kadani prožili náš první Císařský den – jistě víme jen to, že to byl poslední srpnový víkend v dobách, kdy digitální fotoaparáty a mobily byly ještě v plenkách, a kdy v Kadani a okolí ještě zdaleka nebylo tak úplně jednoduché najít střechu nad hlavou. Ale šlo to, i když první nocleh jsme našli v soukromí, když se tomu ještě říkalo „zimmer frei“.

Od těch dob vodami Ohře propluly desítky tun ryb, a města navlečená na její modré šňůrce rok za rokem krásněla a stávala se atraktivnější nejen pro návštěvníky z okolí, ale i z regionů vzdálených i zahraničních.

Dolní Poohří se pro nás stalo na dlouhá léta regionem, ke kterému nemůžeme mít jiný, než až lehce neobjektivní vztah – přirozeně – když někoho, něco milujete, rádi přehlédnete ty drobné chybičky, jsou-li vůbec jaké.

Pobývali jsme od těch dob v Dolním Poohří mnohokrát a často na víc jak jeden den a nejednu noc. Můžeme tedy potvrdit a vlastními zkušenostmi prokázat, do jaké míry se úroveň ubytovacích i gastronomických služeb pozvedla.

Vězte tedy, vy všichni, kteří jste doposud pochybovali o tom, zda najdete v DOLNÍM POOHŘÍ odpovídající, důstojné, příjemné ubytování přesně na úrovni, kterou si představujete a kterou si můžete dovolit, tak už není třeba složitě pátrat a brouzdat internetem jen tak nazdařbůh.

KATALOG UBYTOVÁNÍ v Dolním Poohří nabízí celkem 40 možností šitých vám přímo na míru.

 

 Uvnitř katalogu najdete kromě stručného popisu každého z uvedených hotelů, penzionů, apartmánů, chat nebo kempů či ubytoven QR kód, jehož prostřednictvím se dostanete do pokojů, k jídelním a nápojovým lístkům, popřípadě do zařízení wellness a k dalším službám, kterých je bohatě.

Proč zvolit Louny aspoň na víkend? Proto, abyste poznali, že jeden víkend nestačí. Tak si představte: chrám svatého Mikuláše se svojí vznešeností vyrovná nejedné evropské pozdně gotické památce, židovský hřbitov – v Lounech třetí v pořadí, ale jediný zachovalý, dodnes používaný, kostel sv. Petra zde stojí už nejméně od půlky 14. století. Nicméně jedno z kostelních průčelí neskrývá svůj románský původ. A co takhle ochutnat minerálku z pramene Luna, Možná se přitom dozvíte, že jméno Louny pochází právě od Luny – ale to už musíte přímo na místě.

 

Hledejte, jistě si v Lounech vyberete

Co dělat v Žatci? Jednoduchá otázka, dlouhá odpověď. Tak místo mnoha slov, snad postačí jen několik krátkých vět. Přijeďte a vyšplhejte na Chmelový maják. Pak poznáte, proč a čím si Žatec zasloužil zápis doc seznamu chráněného dědictví UNESCO. Uvidíte chmelnice kolem města, hned pod majákem Chmelařské muzeum a Chrám Chmele a Piva s Chmelařským orlojem – jediným na světě. A…. mám pokračovat? Ne přijeďte a nečekejte na Dočesnou

Pro orientaci nejen základní – vstupte a těšte se.

Kdy vyrazit do Kadaně – to je snadné – třeba hned zítra. Město s náměstím tak nádherným, že zůstanete v němém úžasu. A až se vydáte na hradby, nebo po Nábřeží Maxipsa Fíka či na prohlídku Františkánského kláštera, pak musíte ochutnat Kadaňské víno a bude jasné, že sem budete vracet stejně rádi, jako my.

 

 

V Klášterci nad Ohří si nesmíte nechat ujít pěknou řádku zážitků. Zámek – to je kapitola na nejeden samostatný článek. Zejména, když sem zavítá houslista Jaroslav Svěcený! Ale i stále zámecké expozice stojí za to. Porcelán – to je taky slavné Klášterecké téma. A pak procházka od zámku parkem až k Lázním Evženie – ty jsou taky rok od roku zajímavější. A pak třeba na cestu z města ke zříceninám, k řece, vyhlídkám. Není jich málo.

 

PODBOŘANY –

Znáte Podbořany? Ne? Ale ano – jen si vzpomeňte na obrázky, které maloval pan Hrušínský co by postava z jednoho dílu s „Básníky“ – to byly Podbořany. Na obrázku. Ale ty skutečné – zámek Krásný Dvůr, velký park s fantastickým Novogotickým templem, Obeliskem, Gloriotem, Panovým templem….

 

Vybírejte, vybírejte a hlavně přijeďte

Nový katalog ubytování v Dolním Poodří vám umožní z domu v klidu a pohodě si vybrat, prohlédnout i zarezervovat ubytování podle vlastního výběru. A pokud byste si sami nebyli jisti, zda vyberete dobře, obraťte se k nejpovolanějším:

DESTINAČNÍ AGENTURA DOLNÍ POOHŘÍ

Nám. Prokopa Velkého 1951, ŽATEC

nebo na kterékoliv informační centrum v Klášterce nad Ohří, Kadani, Lounech i v Žatce nebo v Podbořanech.  

www.dolnipoohri.cz