Cestování, poznávání, dovolená, turistika i dobrodružství, to vše nabídne veletrh Dovolená 2022!

11. února 2022 | | | | |

Po dvouleté odmlce se vrací zpět veletrh cestovního ruchu Dovolená 2022. Představí novinky, zajímavosti a tipy nejen z Moravskoslezského kraje. Součástí veletrhu bude nově jarní cestovatelský festival Ozvěny. Dovolená, tradiční veletrh cestovního ruchu v Moravskoslezském kraji, doznala za 2 roky změny, ale cíl zůstává stejný. Přináší pestrou škálu odpočinkových, ale i aktivních tipů pro trávení volného času, představí zajímavé turistické cíle a destinace z České republiky a Slovenska a potěšíte i vaše chuťové pohárky. Už teď se těšte také na besedy se zajímavými hosty, zmiňme např. Dakar 2022. Kdo se na veletrhu bude prezentovat?  

„Vyber si trasu vrcholu a zvládni ho na kole, elektrokole, koloběžce nebo pěšky 3x během 24 hodin, ze tří různých míst.“ Klub 3xTOP.cz

představí svou myšlenku, benefity, které nabízí svým členům, výzvu možná všichni nezvládneme, ale inspirace to teda je! Horská chata Emil Zátopek – Maraton na Lysé hoře nabízí ubytování na samotném vrcholu Beskyd. Krajinu pohoří Brdy se svým kouzlem reprezentuje Hotel Brdy, hotel v dosahu památek i přírody specializující se na klientelu 55+.

Destinační agentura Dolní Poohří doveze na Černou louku kromě pozvání za tak atraktivními a ve zbytku republiky zatím málo známými turistickými cíli jako jsou Panenský Týnec, Vroutecko, nebo Krásný Dvůr. Při svých prezentacích představí svoje krásná a neskutečně zajímavá město: lázeňský Klášterec nad Ohří, královskou Kadaň, historické Louny a Žatec, který proslavil český chmel. Viděli jste už Chmelařský orloj?

Moravian-Silesian Tourism je již tradiční destinační centrálou, která na akci nesmí chybět. Společně s ní se budou prezentovat další zajímavé regionální projekty jako Technotrasa či Krajina Břidlice.

Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto, to je Českomoravské pomezí, které dostanete příležitost poznat na společném stánku této turistické destinace. Představí se i další destinační managementy jako Olomoucko, Východní Morava či Slovácko, pak také turistická informační centra Vítkov, Polička, Trutnov aj.

Cestovní kancelář ATIS je známa svou pestrou škálou zájezdů. Máte chuť na rekreaci ROH, nebo chcete jíst a spát jako kníže? Máte specifické požadavky? Potřebujete dovolenou s vozíkem, dovolenou bez lepku? Či jste vášniví milovníci přírody a hledáte dovolenou s elektromobilem, dovolenou na rybách či na houbách? Cestovní kancelář KO-TOUR si pro vás přeje „dovolenou jako obrázek“; již 31. sezón nabízí komplexní služby cestovního ruchu, turistické informace, vstupenky, jízdenky či letenky. Setkat se s nimi osobně můžete také na turistickém informačním centru v Poličce. Cestovní kancelář Valaška, matador na poli zájezdových dovolených po evropských zemích představí novinky, tipy a zajímavé destinace pro letošní rok.

Dobrovolné sdružení provozovatelů kempů a chatových osad Asociace kempů ČR vám zodpoví všechny důležité otázky, které potřebujete vědět při svých kempařských výpravách. Chybět nebudou zástupci organizace UNESCO prezentující české, moravské i slezské památky, hmotného i nehmotného kulturního dědictví.

Program zpestří také malá gastro zóna s ochutnávkami vín i dalších pochutin. Představí se jihomoravská vinařství Bartoník, Rudolf Košulic či Víno Mikulov a vinařství Pod Kozím hrádkem. O skvělou kávu se postarají oblíbená Laura Coofee a nováček veletrhu Y COFFEEbike. Dana Kovářová představí express jídlo na dovolenou a rodinné bylinkářství Eupatoria Stanislava Szczotky nabídne vaše oblíbené bylinky a bylinné přípravky z beskydské krajiny.

Generálním partnerem veletrhu je Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava.

Ani redakce TRAVEL profi nezůstane pozadu. Budeme v Ostravě a těšíme se na setkání se všemi, kdo se rádi toulají přírodou a hlavně lokalitami, která jsou zatím málo probádané. Návštěvníci se mohou těšit i na besedy, spíš představení některých zajímavých míst, která jste možná ještě nenavštívili.

Místo konání: Černá louka v Ostravě, Pavilon A

Termín konání: pátek 11. 3. 2022 10:00–18:00, sobota 12. 3. 2022 10:00–18:00 

Vstupné:

Vstupenka na veletrh Dovolená platí také na Knižní festival Ostrava.

Zdarma děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

Platí černá karta 2022

Jednodenní vstupné:

110 Kč             plné

60 Kč            snížené: děti od 6 let včetně, studenti (s platným studentským průkazem), senioři (nad 63 let včetně), držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů

260 Kč           rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

25 Kč           hromadný vstup pro školy (min. 20 osob)

Dvoudenní vstupné (permanentka):

190 Kč            plné

100 Kč             snížené

460 Kč           rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 3 děti)

Aktuální informace sledujte na www.dovolenaostrava.cz a na FB @cerna.louka.ostrava.