Ať žije VESUF 2021

30. srpna 2020 | |

Před dávnými časy se volávalo: "Král je mrtev, ať žije král". Teď na samém konci srpna, Anno Domini 2020, můžeme s daleko větší radostí a uspokojením zvolat" VESUF 2020 máme za sebou, ať žije VESUF 2021. Kdo byl včera od poledne bezmála do půlnoci na pláži u rybníka na Suchém - vlastně na katastru Velenova - ví, že je to pravda a že se máme zase skoro celý rok na co těšit. Letošní "malý" VESUF dopadl nad očekávání skvěle. Byl sice menší, nedostavily se sice tisíce lidí, ale i to byl nakonec záměr organizátorů. Ale je to skvělý příslib do příštího ročníku, už bez omezení a obav z neplechy zvané "korouš". Tak bude dobře, když si poznamenáte, že příští léto se zde setkáme opět a věřím, že v "plné palbě". Stačí, když budete průběžně sledovat stránky www.vesuf.cz a samozřejmě www.travel-profi.cz. Všechny informace budete dostávat včas.

Jsou desítky festivalů, akcí a jiných podniků po celé našem krásném Česku. Je však jen jeden VESUF. Tedy byl. Včera, 29. srpna 2020. Jaký byl?

Skvělý, veselý, příjemný a veskrze slušný. Zřejmě na rozdíl od těch „velkých“, kde je jen s obtížemi uhlídatelné, co všechno se tam může dít. Pláž „V Borkách“ u rybníka je místem, kde se mohou stát jen věci příjemné a dobré.

Plnil se celý areálek postupně, ne příliš rychle, ale plnil. A tak na skoro celodenní produkci kapel Robim Mood, Pink Revival, Hodiny, Voxel a Poezie se sešlo lidí tak akorát, aby byly splněny současné podmínky a přitom nebyla dotčena úroveň i odezva z publika. Za vtipné podpory moderátora Tomáše Krause,  který svým nezaměnitelným hlasem tu a tam spustil „lermo“, které nešlo neposlechnout.

Každý si zde přišel na své. I ten festivalový „potěr“, který chtěl nahlédnout na scénu.

Splnit přání dětem je příjemné. Přivést zvědavou drobotinu na pódium, mezi kabely, reprodukční soustavy, nástroje a hlavně mezi živé muzikanty, to je zážitek. A taky se to musí umět. Jak je vidět, pro starostu Velenova Jana Havelku a jeho přátele nic není nemožné.

Poslouchalo se a tančilo za světla…

…. s radostí ….

… i za šera, s o to větším nasazením

 

Když hraje muzika a je dobrá, kdo by se nepřidal.

S blížící se půlnocí se na obzoru sice párkrát zablesklo, dokonce i sprška přišla, ale to bylo až na sám konec. A ten byl dobrý – takže podle rčení „konec dobrý – všechno dobré“, se ještě jednou můžeme přidat ke zvolání:

VESUF 2020 je za námi, ať žije VESUF 2021!

Ten už nebude malý, bude takový, jaký má být.

Díky účinkujícím!

Díky pořadatelům!

Díky několika pivovarům!

Díky Fiatu!

A především vřelé díky všem, kdo nelitovali sobotního odpoledne a večera a přišli mezi dobré lidi!