A bude!

11. ledna 2023 | | | |

Holiday World & Region World 2023, veletrh turistických nadějí. Máme za sebou prvních pár dnů nového roku, loňské vánoční radovánky skončily a dozněly i ozvěny rachejtlí vítajících rok 2023. Bude stejný nebo lepší? Co dělat, na co se připravit? O tom nás až s děsivými detaily denně informují z kdejakého konce mediálního světa. Ale co my, turistikou „postižení“? Co my hoteliéři, hostinští, provozovatelé areálů a resortů letních i zimních a servitore (tedy oddaní služebníci) turizmu trpící rozmary pandemickými, společenskými, hospodářskými a v konečném důsledku i kulturními? Nám znovu nezbývá, než navléknout montérky a dát se do práce. Turistika a tudíž i cestovní ruch jsou nesmrtelní.  

Ač se to někomu může zdát skoro nepravděpodobné, tak i v dobách, kdy se našim turistickým oborem jako tsunami valí zprávy o covidech všeho druhu, drahotě, zavírání hotelů a krachu restaurací, o krizích bezpečnostních, energetických i finančních, jsme s optimizmem přímo brutálním přesvědčeni, že turizmus, cestovní ruch, tramping, caravaning – či jak tomu kdo chce říkat – přežije!

Jen se nesmíme dát a bát.

Věci se sice dějí, některé se mění, i dost razantně, avšak to přece v historii lidstva není nic nového. A tak přesto nebo právě proto je čas se chystat k novému vstřícnému, pozitivnímu a optimistickému frontálnímu útoku na všechny turistické choutky naší české, moravské, slezské, ale třeba i německé, polské, maďarské nebo slovenské klientely.

Možná budou mít naši budoucí hosté, návštěvníci a klienti hlouběji do kapsy, možná přijedou na kratší dobu, možná ještě váhají, zda vůbec, nebo kam se vydat.

Máte pro ně dobrou nabídku?

Umíte dostatečně poutavě vyprávět o vaší vesnici, městě, muzeích, hradech pevných i zřícených, o vašich regionálních dobrotách, o vyhlídkách nebo hlubokých jeskyních?

Pak jste to právě vy, kdo nesmí chybět na veletrhu turistických nadějí, na Holiday World & Region World 2023 v Praze v areálu výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech.

Holiday World  a hlavně Region World roku 2020   

Ať už jste vázáni jakýmikoliv povinnostmi dobře se starat o rozpočty obecní, městské nebo krajské, ať se vám zdá jakkoliv riskantní investovat do veletržní prezentace sumy nízké, nevelké nebo nemalé, neváhejte.

Je čas se chystat!

Sedmnáct, tečka, pomlčka, devatenáct, tečka, dvojka, nula, dvojka, trojka; to není jen tak ledajaké číslo, šifra nebo kód. To jsou časové souřadnice, které by si měl poznamenat, zapsat, zapamatovat nebo jakkoliv uložit do paměti organické či elektronické každý, kdo měl, má, a hlavně chce mít cokoliv společného s cestováním, turistikou, službami hotelovými, lázeňskými i gastronomickými. Je to termín už jedenatřicátého ročníku jednoho z nejvýznamnějších veletrhů cestovního ruchu HOLIDAY WORLD a REGION WORLD 2023.

Čas na přípravu se krátí jek pro organizátora, tedy ABF, a.s., tak i pro vystavovatele. Jen návštěvníci mají ještě čas přemýšlet o tom, co je bude zajímat. Všichni společně se pak už jen můžeme těšit, že se po „době covidové“ a snad stále v relativním bezpečí a pohodě budeme moct sejít, potkat, debatovat, přesvědčovat se, nabízet, kupovat vybírat – zkrátka veletržit. Protože – ať už nám pod naše turistické nohy hází klacíky, kamínky i klády cokoliv a kdokoliv, vždy budeme mít alespoň občas volný víkend, popřípadě i týden na to, abychom se vypravili za novými zážitky kamkoliv, kam se rozhodneme.

Díky turbulencím společenským, energetickým, zdravotnickým, bezpečnostním i politickým a finančním domácích turistických veletrhů značně ubylo. Avšak ty, které zůstaly na scéně, by se měly těšit značně aktivnějšímu zájmu všech.

Turistika nezmizí, ať je to, jak chce, nakonec vždy se někde podaří vyškrábnout alespoň tolik, aby se vyrazilo právě k vám. Když ne vlastním autem nebo autokarem nějaké cestovky, tak třeba vlakem, stopem nebo na bicyklu. Zkrátka aby přijeli! Tedy – aby měli dostatek důvodů přijet! Aby se vědělo, co máte, nabízíte, dokážete a umíte.

Zkrátka: nejdříve se o vás musí co nejvíce lidí co nejvíce dozvědět.

Veletrh, na kterém se nesmí chybět – jinými slovy: chybět by byla chyba a chyby se nevyplácí.

Těžko předpokládat, že u vás ve městě, rezortu, regionu, v obci nebo kraji máte dostatek lidí a času, abyste se za svými budoucími klienty vypravili přímo k nim, skoro domů – jakkoliv by to bylo krásné a jistě i účinné.

Nabízí se tedy možnost obrácená, že potenciální klienti přijdou za vámi – na veletrh cestovního ruchu. Samozřejmě, že nejen za vámi.

Veletrhy obecně jsou k takovým prezentacím, nabídkám, promo a debatám s perspektivními návštěvníky jako stvořené. Zejména poté, co jsme díky skoro třem letům podivných a ještě podivnějších opatření museli tak nebo onak omezit své veletržní aktivity, bez nichž jsme si vlastní existenci a práci dlouhá léta nedokázali představit.

A je to tady:

Být viděn, být slyšen, být vyhledáván, obdivován, budit zájem – to všechno můžete na veletrhu Holiday World 2023 zažít. Jak to bude intenzivní, bude záležet jen a jen na vás.

Holiday World & Region World 2023 se i pro vás může stát velkolepou scénou pro představení, ke kterému si kvalitní scénář napište sami.

Jedenatřicátý ročník mezinárodních veletrhů cestovního ruchu Holiday World & Region World budou doprovázet i 14. ročník výstavy For Caravan a 6. ročník výstavy lodí a vodních sportů For Boat. Kromě toho proběhne o třech veletržních dnech 17., 18. a 19. března 2023 řada dalších akcí, setkání, konferencí a debat.

Aby žádná z nich nevyzněla naplano nebo jako zbytečná, zapojte se do nich!

Přijďte se svou „troškou“ do mlýna a přispějte svým, jakkoliv velkým, ale významným dílem ke společné snaze vrátit turistiku a cestovní ruch včetně všech služeb na úroveň, která se bude co nejvíce blížit tomu, na co jsme byli zvyklí.

Holiday World & Region World 2023 je příležitostí, kterou si nesmíte nechat ujít.

www.holidayworld.cz